Najpopularniejsze pozycje seksualne

Bez względu na miejsce zamieszkania, zawód, wykształcenie czy światopogląd, seks jest nieodłączną częścią życia dorosłych ludzi. Jako naturalna potrzeba fizjologiczna stanowi bowiem jeden z warunków życiowej równowagi. Osiągnięcie satysfakcji z życia erotycznego zależy jednak od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest umiejętny dobór pozycji seksualnych. Nie trzeba oczywiście znać całej Kamasutry, aby wybrać tę najdogodniejszą. Co ciekawe, ranking najpopularniejszych pozycji seksualnych stworzony przez serwis Dr Ed pokrywa się z wynikami większości ankiet na ten temat. Skoro zatem pewne rozwiązania wybierane są najczęściej, to można mieć niemal pewność, że sprawiają dużo rozkoszy, a są przy tym proste i komfortowe.

pozycje seksualne2

Ranking pozycji seksualnych w Polsce i na świecie

Trzecie miejsce na podium najchętniej wybieranych pozycji zajmuje ta „na jeźdźca”. Kobiety uwielbiają ją za możliwość przejęcia władzy nad partnerem i samodzielne narzucanie tempa zbliżenia, a mężczyźni za oglądanie partnerki w pełnej krasie. Miejsce drugie należy do klasycznej pozycji misjonarskiej – mężczyzna znajduje się na kobiecie leżącej na plecach i oboje są skierowani twarzami do siebie. Ciekawostką jest fakt, że na świecie zabrakło zgodności, co do miejsca pierwszego. Polacy nieco odstają bowiem zarówno od reszty Europejczyków, jak i od Amerykanów. Podczas gdy w innych krajach najpopularniejszą pozycją okazała się ta „na pieska”, to w Polsce wybrano zdecydowanie romantyczniejszą pozycję, czyli „na łyżeczkę”. Takie ułożenie ciał gwarantuje pełną bliskość i pozwala się przytulać w trakcie zbliżenia. Natomiast pozycja „na pieska” budzi nieco pierwotne instynkty – kobiety uwielbiają ją za nutę dominacji ze strony partnera, a mężczyźni za silne doznania.

Dobra pozycja seksualna, czyli jaka?

Za optymalną pozycję seksualną większość osób uważa taką, która nie tylko jest źródłem intensywnych doznań, ale też jest dostatecznie łatwa, by można było wykonać ją bez względu na kondycję fizyczną. Poza tym istotne jest zapewnianie pełnej płynności ruchów. Kochankowie nie powinni przypadkowo się rozłączać, rozpraszać czy przerywać stymulacji. Utrzymanie spójnego tempa jest ważne także z uwagi na antykoncepcję. Nie wszystkie rodzaje prezerwatyw równie dobrze znoszą bowiem zróżnicowaną intensywność ruchów czy zmiany ułożenia ciała.

Ranking najpopularniejszych pozycji seksualnych jest porównywalny dla mieszkańców różnych części świata. Należy jednak pamiętać, że w życiu erotycznym najbardziej liczy się przyjemność własna i partnera, dlatego, zamiast dostosowywać się do ogółu, warto szukać pozycji idealnej dla konkretnej pary. Zasadniczo powinna być ona nieskomplikowana, wygodna i bezpieczna.

Wypróbujcie sex toys i rozgrzejcie się do czerwoności :-)