Nawilżane, z wypustkami czy przedłużające stosunek? Jakie prezerwatywy warto wypróbować

Odpowiednie zabezpieczenie podczas stosunku seksualnego to podstawa. Najczęściej wybór pada na prezerwatywy, jednak nie zawsze musimy korzystać wyłącznie z jednego rodzaju. Nie wszyscy wiedzą, że dzięki prezerwatywom seks może wyglądać zupełnie inaczej i zapewniać nam o wiele więcej doznań. 

prezerwatywy nawilżane

Prezerwatywy - co warto wybrać?

Niemalże każdy korzystał z klasycznych prezerwatyw, są po prostu gładkie i tak naprawdę nieznacznie wpływają na jakość stosunku. Właśnie dlatego warto przejrzeć inne rodzaje prezerwatyw i delikatnie poeksperymentować, choć oczywiście trudno stwierdzić, jakie są najlepsze prezerwatywy, gdyż zależy to od upodobań danej osoby.

Bardzo dobrym wyborem są prezerwatywy nawilżane mocniej niż tradycyjne. Suchość podczas stosunku przeszkadza obydwu partnerom, u kobiety powoduje silny dyskomfort, a nawet podrażnienia. Prezerwatywy z większą ilością lubrykantu przypadną do gustu prawdopodobnie każdemu, gdyż zdecydowanie ułatwiają stosunek oraz pozytywnie oddziałują na doznania kochanków. 

Czasem mamy ochotę na urozmaicenie wspólnych zabaw - wtedy warto postawić na prezerwatywy z wypustkami. Największą przyjemność odczuje oczywiście partnerka, gdyż to ona będzie mogła poczuć charakterystyczne zgrubienia na kondomie. Taki rodzaj prezerwatyw sprawia, że kobieta może dużo szybciej osiągnąć pełną satysfakcję ze stosunku. Ścianki pochwy są bardzo wrażliwe, oznacza to, że prezerwatywa z wypustkami przekłada się na większą przyjemność.

Problemy z krótkim stosunkiem - czy można temu zaradzić?

Szybka erekcja zdarza się stosunkowo często i może powodować u mężczyzn liczne kompleksy. Prezerwatywy przedłużające stosunek to znakomite rozwiązanie - są one pokryte specjalnym lubrykantem, który zazwyczaj zawiera substancję miejscowo znieczulającą. Dzięki temu mężczyzna nie odczuwa tak silnej przyjemności, a przez to może wytrwać zdecydowanie dłużej. Takie prezerwatywy mogą całkowicie zlikwidować problem, niekoniecznie należy sięgać po tabletki, czy inne specyfiki, które mogą negatywnie wpływać na organizm.

Producenci prezerwatyw z roku na rok zaskakują - pojawiają się najnowsze rozwiązania, które mają sprawić, że stosunek z prezerwatywą nie będzie kojarzył się z czymś złym. Dzięki rozwijającej się technologii niektóre prezerwatywy są tak cienkie, że niemalże nie można wyczuć ich podczas seksu.