Jaki lubrykant wybrać? - Wszystko co musisz wiedzieć o żelach

Strefy intymne zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn to niezwykle wrażliwe miejsca. Z tego powodu trzeba o nie należycie dbać. Miejsca intymne są szczególnie narażone na uszkodzenia, podczas stosunku. Dbanie o higienę, poranna czy wieczorna pielęgnacja to ważne kwestie, jednak nie są to czynniki, które są w stanie zagwarantować odpowiednie nawilżenie podczas zbliżeń. W przypadku powstawania nieprzyjemnego tarcia w trakcie seksu i nie tylko zbawienne okazują się być lubrykanty. Pozostaje pytanie, jaki żel intymny wybrać?

Jaki lubrykant wybrać?

Lubrykant co to?

Lubrykant to substancja, której celem jest ułatwienie i umilenie kontaktów seksualnych. Służą one do nawilżenia pochwy oraz odbytu, aby zniwelować suchość tych miejsc i wykluczyć tarcie. Warto wiedzieć, że lubrykanty, to nie tylko nawilżenie, ale większa przyjemność. Często stosuje się je w celach stymulujących, jako dodatkowy bodziec podczas zbliżeń. Mogą one działać też przeciwzapalnie. Co więcej lubrykanty znacznie ułatwiają zabawy sex gadżetami.

Rodzaje lubrykantów

Lubrykanty dzielą się ze względu na swoją bazę, główny składnik na którym zostały oparta ich formuła. W kwestii nawilżenia miejsc intymnych najczęściej spotykane są żele intymne na bazie wody i silikonu. Są one w pełni bezpieczne dla miejsc intymnych i mogą być stosowane z prezerwatywami. Istnieją też lubrykanty na bazie oleju, które nadają się idealnie do masażu, jednak nie zaleca się ich do użytku wewnętrznego oraz powodują one uszkodzenie prezerwatyw. Dla bezpieczeństwa, podczas stosunku nie powinno się używać żeli na bazie olejów.

Lubrykant na bazie wody - jak sama nazwa mówi ich głównym składnikiem jest woda i są to najbardziej naturalne lubrykanty. Mają one pH zbliżone do śluzu wydzielanego przez kobiecą pochwę. Rekomenduje się je do seksu waginalnego, oralnego i analnego. Jednak w przypadku tego ostatniego zdarza się, że są niewystarczające i potrzebne mogą być jego kolejne aplikacje. Właśnie ze względu na przyjazne pH i delikatność lubrykantów wodnych polecane są przez specjalistów. Skutecznie radzą sobie z suchością pochwy, nie powodując przy tym żadnych podrażnień. To one najczęściej stanowią bazę do lubrykantów o specjalnych właściwościach, w tym tych stymulujących. Lubrykanty hipoalergiczne to także te na bazie wody.

Lubrykant silikonowy - jest to drugi rodzaj nawilżaczy. Powodują one lepszy poślizg, a do tego są znacznie trwalsze. Wystarczy niewielka ilość lubrykantu na bazie silikonu, aby poczuć różnicę. Przez swoją strukturę nadają się do korzystania pod wodą. Są w pełni bezpieczne podczas stosunku z prezerwatywą, nie powodują jej uszkodzeń. Lubrykanty silikonowe rekomenduje się do seksu analnego, ponieważ odbytnica naturalnie nie powoduje żadnego rodzaju poślizgu więc potrzebne jest kompleksowe wsparcie w nawilżeniu. Nie zaleca się ich używania w połączeniu z akcesoriami erotycznymi wykonanymi z silikonu, gdyż mogą wchodzić z nimi w reakcje i powodować ich uszkodzenie.

Właściwości lubrykantów i ich specjalne zastosowanie

Głównym celem lubrykantu jest dodatkowe nawilżenie miejsc intymnych podczas zbliżeń. Powinien on skutecznie ograniczać tarcie, zapobiegać podrażnieniom miejsc intymnych i gwarantować komfortowy poślizg nawet w przypadku suchości pochwy. Oprócz nawilżenia żele intymne posiadają często specjalne właściwości.

lubrykanty stymulujące - dzięki swoim właściwościom dostarczają jeszcze większych doznań podczas stosunku. Spośród tej grupy można wyróżnić dwa rodzaje żele rozgrzewające i chłodzące. Żele rozgrzewające sprawią, że po nałożeniu odczuwalne jest uczucie rozgrzania co z pewnością dodaje wrażeń podczas stosunku. Z kolei żele chłodzące mają za zadanie dawać efekt niewielkiego mrowienia. Obydwa rodzaje bazują zazwyczaj na wodzie. Istnieją również lubrykanty o specjalnej formule takie jak żel Durex Intense, które powodują jednocześnie dwa lub więcej efektów.

lubrykanty smakowe - nadają się idealnie do seksu oralnego. Są to jedne z popularniejszych żeli intymnych. Przez swój smak i zapach stanowią ciekawe urozmaicenie życie intymnego. Dobry żel smakowy nie powinien zawierać cukru i być jadalny (bazować na wodzie). Lubrykanty EGZO dostępne w ofercie eCondom posiadają, aż 8 różnych smaków, inne świetne żele smakowe to chociażby te znanej na całym świecie marki Durex.

żele hipoalergiczne - posiadają najbardziej naturalny skład, nazywa są także żelami łagodzącymi. Ważne, aby miały naturalny skład, a ich pH było zbliżone do tego jakie produkowane są naturalnie przez kobiece genitalia. Naturalny skład to też często dość krótki i prosty skład. Nie należy obawiać się takich składników jak aloes, witamina E, czy rumianek które dodatkowo łagodzą miejsca intymne, przez swój dobroczynny wpływ na skórę.

lubrykanty opóźniające - mają na celu przedłużyć stosunek. W swoim składzie posiadają najczęściej benzokainę lub lidokainę, które lekko znieczulają miejsce na które zostaną nałożone. Dzięki temu żele przedłużające stosunek pozwalają mężczyźnie bardziej kontrolować moment ejakulacji.

Jak używać lubrykantów?

Lubrykanty mają płynną żelową konsystencję, należy je aplikować bezpośrednio na miejsca intymne w celu uzyskania lepszego poślizgu, jego brak powoduje dyskomfort. Warto używać ich nie tylko w przypadku suchości pochwy, ale również gdy nawilżona prezerwatywa wraz z naturalnym śluzem stają się niewystarczające. Lubrykant można nałożyć bezpośrednio na penisa, lub pochwę i delikatnie rozsmarować przed rozpoczęciem penetracji. Warto pamiętać, że lubrykanty nie posiadają substancji plemnikobójczych i chcąc uniknąć zapłodnienia należy używać dodatkowych środków antykoncepcji, taki jak chociażby prezerwatywy z którymi działają synergicznie, dzięki nawilżeniu chronią je przed otarciami i pęknięciu. Co ciekawe niektóre z specjalistycznych żeli intymnych mogą przyspieszać ruchliwość i wydłużać życie plemników, dzięki czemu są one skuteczniejsze.

Jaki lubrykant wybrać?

Wybór swojego lubrykantu należy oprzeć o swoje i partnera lub partnerki prywatne preferencje. Nie można wskazać jednego produktu i nazwać go najlepszy lubrykantem. Jeśli zależy Ci na jak najbardziej naturalnym nawilżeniu najlepiej będzie sięgnąć po żel na bazie wody. Lubrykanty wodne są też najbardziej wszechstronne można je stosować do seksu waginalnego, oralnego i analnego. Dodatkowo produkty, które oznaczone są jako w 100% naturalne, mają działanie hipoalergiczne i minimalizują ryzyko pojawienia się niechcianych uczuleń. Jeśli podstawą ma być jak najlepsze nawilżenie to najlepiej sprawdzi się lubrykant silikonowy. Jest on cięższy do zmycia, ale kilka kropel jest już gwarancją poślizgu podczas stosunku analnego, czy waginalnego. Jednak nie powinno się używać lubrykantów silikonowych podczas seksu oralnego. Dla osób uwielbiających miłość francuską, dobrze kupić lubrykant smakowy to właśnie one cieszą się największy zainteresowaniem w tej kwestii. Dodatkowy smak i aromat z pewnością umilą chwile oralnych pieszczot. Żądni wrażeń, lubiący eksperymentować nie zawiodą się kupując żel intymny stymulujący. Do wyboru są chłodzące, rozgrzewające oraz te które posiadają obydwie właściwości.

Gdzie kupić lubrykant ?

Wybór lubrykantu to jedno, ale gdzie kupić swoje nawilżenie. Stacjonarnie, a może przez internet? Wszystko zależy od tego jaki rodzaj zakupów wolisz. Obecnie stacjonarnie lubrykanty można kupić w aptece, drogeriach, sex shopie i wielu sklepach spożywczych. Jednak zazwyczaj wybór żeli intymnych stacjonarnie nie będzie tak duży jak podczas zakupów przez internet. Decydując się na zakup lubrykantu przez internet, najlepiej wybrać sprawdzony i bezpieczny sklep. Jeśli cenisz sobie dyskrecję i największy wybór wówczas zakup w internetowym sex shopie to świetny wybór. Gdy już wybierzesz swój najlepszy lubrykant i złożysz zamówienie na eCondom masz pewność że twoja paczka będzie dyskretnie zapakowana, bez logotypów sklepu.

SPRAWDŹ OFERTĘ LUBRYKANTÓW: eCondom.pl