Jakie ryzyko niesie ze sobą nieprawidłowy dobór rozmiaru prezerwatywy?

Jeden z podstawowych błędów w życiu seksualnym to niedopasowanie rozmiaru prezerwatywy, co przekłada się na wiele negatywnych konsekwencji przy stosunku. Problem wymaga nieco szerszego omówienia.

rozmiary prezerwatyw

Dopasowanie rozmiaru

Nieprawidłowy rozmiar prezerwatywy odbija się na komforcie nakładania, a może nawet wywoływać ból lub zbyt duże luzy oznaczające bezpośrednie ryzyko niechcianej ciąży. To, że prezerwatywa spada, to najczęściej nie wina przypadku, ale właśnie błędnego podejścia do mierzenia prezerwatyw i oceny możliwości całego rynku akcesoriów erotycznych. W skrajnym przypadku zsunięta prezerwatywa może wniknąć głęboko do pochwy. To już problem wymagający interwencji medycznej. Dla niektórych kobiet oznacza to strach przed współżyciem i problemy z podjęciem czynności seksualnych w przyszłości. Chociaż na opakowaniach prezerwatyw znajdują się oznaczenia dotyczące rozmiaru, warto je samodzielnie wypróbować. XL w jednej marce nie oznacza wcale XL przy innym produkcie. Pasante King Size to zupełnie inna jakość prezerwatyw, dlatego lepiej przeprowadzić indywidualne testy przyjętych rozmiarówek, aż znajdzie się coś odpowiedniego.

Nie tylko długość

Inaczej wygląda dopasowanie do długości, a inaczej do grubości, ponieważ prezerwatywa dobrze przylegająca do członka oznacza idealne czucie przy stosunku. Mężczyzna będzie wiedział, kiedy dzieje się coś nietypowego. Z drugiej strony w trakcie seksu warto od czasu do czasu zerknąć na już założoną prezerwatywę i upewnić się, czy znajduje się we właściwej pozycji. Ewentualne uszkodzenie prezerwatywy podczas zabaw łóżkowych wymaga natychmiastowej zmiany na nową. Nie można podchodzić elastycznie do tego punktu ze względu na zachowanie szacunku do partnera.

Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru prezerwatywy zwiększa wyraźnie komfort współżycia i minimalizuje problem zsunięcia gumki, nawet przy bardziej intensywnych ruchach. Większość marek dysponuje rozbudowaną rozmiarówką, w tym King Size Pasante.

Prezerwatywy ściśle przylegające - rozmiar XS:

Prezerwatywy w większym rozmiarze - XL: