Jak uniknąć podrażnień miejsc intymnych w trakcie zbliżenia?

Podrażnienia miejsc intymnych, do których dochodzi w trakcie zbliżenia, mogą być bardzo bolesne i powodować dyskomfort. Nie jest to nic przyjemnego dla żadnej ze stron, a w wielu przypadkach podrażnienia negatywnie wpływają na jakość doznań odczuwanych podczas stosunku. W związku z tym warto zadbać o unikanie podrażnień w trakcie seksu i skorzystać z kilku sprawdzonych sposobów. Co w tym celu można zrobić?

1 - Jak uniknąć podrażnień miejsc intymnych w trakcie zbliżenia.jpg

Żele intymne - lubrykanty zmniejszające ryzyko podrażnień

Wśród popularnych preparatów, które docelowo obniżają ryzyko podrażnień podczas zbliżenia, są żele intymne. Występowanie otarć w trakcie stosunku może być spowodowane suchością pochwy, a zastosowanie żelu intymnego pomoże w odpowiednim jej nawilżeniu i wpłynie korzystnie na jakość doznań podczas zbliżenia.

Lubrykanty – jeden produkt wiele zalet

Głównym celem żelu intymnego jest zapobieganie występowania tarcia podczas stosunku. Jednak lubrykanty mogą być także swego rodzaju urozmaicenie życia seksualnego. Na rynku dostępnych jest wiele żeli o przeróżnych właściwościach. Żele chłodzące i rozgrzewające będą źródłem dodatkowych doznań podczas stosunku. Z kolei lubrykanty przedłużające stosunek zawierające w składzie bezokainę poprzez lepszą kontrolę nad momentem uniesienia u Panów pozwolą na to, aby intymne chwile trwał yjeszcze dłużej. Dla miłośników seksu oralnego świetnie sprawdzą się żele smakowe, a dla tych którzy wolą analne pieszczoty - żele na bazie silikonu zapewnią idealny poślizg, pozwalając zapomnieć o braku wydzielania naturalnego nawlżenia przez odbyt. Żele intymne to bez wątpienia najprostsze i najpewniejsze rozwiązanie, aby uniknąć podrażnień podczas stosunku, a dodatkowo mogą zapewnić Ci to czego właśnie potrzebujesz. 

Prezerwatywy nielateksowe - czy to dobry wybór?

Podrażnienia miejsc intymnych mogą być związane również z alergią partnerów na lateks. Wówczas dobrą alternatywą są prezerwatywy nielateksowe. Kondomy te powstają z poliizoprenu, który jest materiałem syntetycznym. Dostępne na rynku rozwiązania są poddawane testom dermatologicznym i posiadają dodatkowe nawilżanie, dzięki czemu wpływają korzystnie na jakość zbliżenia oraz minimalizują ryzyko podrażnień u obojga partnerów. Pod tym kątem to bardzo dobry wybór nie tylko dla osób, które cierpią na alergię na lateks. 

Prezerwatywy bezlateksowe SKYN - Poczuj wszystko

Postaw na grę wstępną

Niedostateczne nawilżenie pochwy przed stosunkiem może być spowodowane brakiem gry wstępnej i brakiem przygotowania do stosunku po stronie obojga partnerów. W takich sytuacjach zdecydowanie warto dać sobie więcej czasu i zadbać o wzajemne pieszczoty. Gra wstępna może zdziałać cuda, a nawilżenie pochwy minimalizuje ryzyko występowania podrażnień w trakcie zbliżenia. Suchość pochwy może być wynikiem zaburzeń hormonalnych i w takich sytuacjach warto skonsultować to ze specjalistą. Podrażnienia mogą być bardzo bolesne i w skrajnych przypadkach będą powodowały dyskomfort przez pewien czas.

Co jeśli żel intymny nie pomaga a suchość pochwy występuje nadal?

Dobó odpowiednich dla naszej skóry prezerwatyw oraz lubrykantów to bardzo ważna kwestia. Pozwala to zminimalizować szanse pojawiania się podrażnień. Jednak w przypadku gdy przez dłuży czas podczas każdego stosunku waginalnego konieczna jest aplikacja żelu intymnego, wówczas warto udać się do lekarza w celu diagnozy i znalezienia przyczyny problemu. Jeśli jednak chodzi o stosunek analny, tutaj zawsze należy stosować dodatkowe źródło nawilżenia, gdyż śluzówka odbytu naturalnie nie produkuje żadnego poślizgu.

Uchroń się przed podrażnieniami i wybierz żel intymny idealny dla siebie: