Jak przygotować się do seksu analnego?

Gdy u jednych wywołuje strach czy konsternację, u drugich na samą myśl o nim pojawiają się dreszcze i idące za nimi podniecenie. Seks analny, bo o nim mowa, zarówno zbliża, jak i dzieli. Jeśli wolisz być w drugiej grupie, czytaj dalej, a poznasz wskazówki, dzięki którym grecka miłość okaże się satysfakcjonująca i nie będzie kojarzona z bólem.

Rodzaje seksu analnego

Najpierw odrobina analnej teorii. Grecka miłość to wszelkiego rodzaju pieszczoty okolic odbytu oraz sam stosunek analny, ale prócz niego repertuar igraszek jest całkiem spory, bo stymulować można nie tylko penisem, ale i ręką, palcem czy językiem. Najważniejszy zbiór pojęć w tym temacie to:

  • fingering, czyli wkładanie do odbytu palców, co stanowi bardzo dobrą grę wstępną;
  • fisting, który będzie zarezerwowany dla bardziej doświadczonych analnych graczy niż nowicjuszy ze względu na fakt, że pod tym pojęciem kryje się wprowadzanie do odbytu całej zaciśniętej pięści;
  • rimming, czyli stymulowanie wrażliwych okolic odbytu językiem.

Do tego dorzućmy jeszcze możliwości stymulowania odbytu różnymi analnymi gadżetami. Tych nie brakuje. Asortyment jest naprawdę szeroki - od korków, przez zatyczki, po koraliki, kulki i wibratory. Aż chciałoby się powiedzieć, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i bynajmniej nie chodzi jedynie o gabaryty analnych akcesoriów.

Zobacz: Najbardziej wstydliwe problemy w sypialni

jak przygotować się do seksu analnego

O czym pamiętać przed seksem analnym?

Ok, ale zanim w ruch pójdą języki, palce, penisy, pięści czy wibratory, należy przygotować się na przyjęcie tych niecodziennych gości. Jak i po co? Ano, odbytnica nie została stworzona w celu dawania sobie przyjemności. Biologicznie miał być to jednostronny tunel. Jednak, że miejsce to jest ukrwione i ograniczone w swojej powierzchni, stanowi idealną destynację dla kreatywniejszych kochanków. Należy przy tym pamiętać o pewnych ograniczeniach, jak choćby wrażliwości śluzówki, braku naturalnej lubrykacji czy fakcie, że szczelina odbytu jest wąska. Dlatego, by uniknąć bólu, trzeba zastosować pewne środki ostrożności. Jakie?

1. Higiena

Prysznic będzie tu banałem, o którym należy wspomnieć z czystej kurtuazji. Nieco dalej idące pomysły prowadzą do lewatywy, ale tutaj odzywa się całe grono medyków, którzy słusznie odradzają sięganie po nią w domowych warunkach. No chyba, że kochanek jest związany z medyczną branżą, to droga wolna. W innych przypadkach lepiej po prostu mieć pewność, że odbytnica jest pusta i czysta.

2. Pieszczoty

Odbyt jest mięśniem nie tylko naturalnie silnie zaciśniętym, ale i zaciskającym się w odpowiedzi na drażnienie, dlatego wymaga specjalnej troski, jeśli chodzi o seks. Jak go udobruchać? Tutaj do akcji może wkroczyć rimming i fingering. Partnera trzeba przygotować do seksu analnego bez udziału penisa. Czyli, delikatnie go dotykać w tym newralgicznym miejscu - głaskać, lizać, ugniatać, wkładać palca lub palce np. od najmniejszego po największy. Pomocny będzie także lubrykant, a także i analne zabawki. Tak samo, jak z palcami - można użyć korków analnych w kolejności od najmniejszego do największego. Po takiej serii, partner powinien być rozluźniony i bardziej śmiały w eksplorowaniu swojego ciała.

3. Prezerwatywa i kolejność pieszczot

Należy tutaj również pamiętać o fakcie, że zakończenie układu trawiennego jest miejscem bardzo bogatym we florę bakteryjną. Z tego powodu warto sięgnąć po prezerwatywę - najlepiej stworzoną z myślą o seksie analnym. Ma ona grubsze ścianki i więcej lubrykantu. Nie tylko ułatwi ona "sprawę", ale i uchroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Następna kwestia to kolejność pieszczot. Zasada jest prosta - nic, co najpierw trafiło do odbytnicy, nie powinno później trafić do pochwy czy ust. Chodzi oczywiście o bakterie, które mogłyby wywołać poważne infekcje, gdyby zostały przeniesione na inne narządy. Dlatego, jeśli po stosunku analnym, chce się przejść do waginalnego, konieczna jest zmiana kondoma czy szybki prysznic.

4. Anal właściwy

I tak docieramy do miejsca docelowego. Penis jest w odbycie. O czym pamiętać teraz? Ano, że ciągle może zostać odebrany jako intruz, jeśli zacznie wykonywać gwałtowne i głębokie ruchy. Tutaj potrzebna jest komunikacja między partnerami. Wszelki dyskomfort czy ból należy zgłaszać. Mówienie o tym, co jest przyjemne również jest mile widziane.

Zobacz: Jak uniknąć podrażnień miejsc intymnych w trakcie zbliżenia?

jak przygotowac sie do seksu analnego

Najlepsze pozycje do seksu analnego

Są pewne pozycje, które sprzyjają doznaniom płynącym z seksu analnego. Będzie to pozycja na pieska, która umożliwia też grę wstępną w postaci ściskania pośladków i stymulacji odbytu palcem czy językiem. Dobrym tipem będzie tutaj złączenie nóg w trakcie stosunku, co wzmacnia doznania obydwu partnerów.

Kolejna propozycja – pozycja na brzuchu. Choć partnerka/partner znajdujący się na dole nie ma tutaj dużej możliwości ruchu, ciągle może rozluźniać lub zaciskać nogi. Jeśli szeroko je rozszerzy, kochanek wejdzie głębiej. Jeśli je zaciśnie, będzie bardziej ją czuć.

Następna propozycja to pozycji bogini Indrani. W wydaniu heteroseksualnym kobieta leży na plecach i przyciąga kolana do klatki, opierając stopy na klatce piersiowej mężczyzny. Pan może w tej pozycji nie tylko podziwiać widoki, które z pewnością są podniecające, ale i ma możliwość zabawy łechtaczką.

Na koniec zostaje łyżeczka. W tej pozycji osoba będąca z przodu może kontrolować głębokość i tempo penetracji. Atutem jest tu także bliskość partnerów, którzy stykają się ze sobą sporą powierzchnią swoich ciał.

Czy kobieta może mieć analny orgazm?

Nie ulega wątpliwości, że wąziutka szczelina odbytu jest atrakcyjna dla panów, ale czy kobieta może również odczuwać satysfakcję z seksu analnego? Odbyt jest silnie unerwiony, a fizjologicznie rzecz biorąc podczas podniecenia nabrzmiewa błona dzieląca pochwę z odbytnicą, co prowadzi do drażnienia tego samego nerwu, który prowadzi impulsy z punktu G do mózgu. Więc tak, orgazm analny u kobiety jest możliwy, ale żeby go osiągnąć trzeba nieco oswoić się z analną sztuką i ufać partnerowi. Możliwe jest również wywołania squirta poprzez odbyt - w tym celu czy to palcem, czy to penisem wykonuje się szybkie ruchy skierowane w górną ściankę pochwy.

Zobacz: Jaki lubrykant wybrać? - Wszystko co musisz wiedzieć o żelach

najlepsze pozycje do seksu analnego

Seks analny a zdrowie

Czy seks analny może wywoływać negatywne konsekwencje zdrowotne? A może, pójdziemy o krok dalej i zapytamy, czy może dawać pozytywne skutki zdrowotne? Grecka miłość może wywoływać obtarcia oraz podrażnienia odbytu. Zwiększa także możliwość zachorowania na perforację jelit, wypadanie odbytnicy i osłabia sprawność zwieracza, co prowadzi do nietrzymania kału. No i bez zachowania środków ostrożności może doprowadzić do przenoszenia chorób wenerycznych czy zakażenia bakteriami coli czy wirusem HIV. Ale nie jest to norma. Są też i tacy lekarze, którzy powiedzą, że seks analny może być swoistą profilaktyką przed hemoroidami, wszak taki trening pozytywnie wpływa na ukrwienie naczyń wokół odbytu.

Podsumowując, seks analny może zbliżyć do siebie partnerów i otworzyć przed nimi nowe możliwości dawania sobie wzajemnej, seksualnej satysfakcji. Jednak, żeby tak było, konieczna jest nie tylko dobra komunikacja między nimi, ale i pewne przygotowania, które wynikają  z czysto fizjologicznych aspektów. Na szczęście na rynku erotycznym dostępne są gadżety i akcesoria, które ułatwią analny trening.