Squirt - jak wywołać kobiecy wytrysk?

Wytrysk w trakcie seksu? Wbrew pozorom to nie tylko przywilej i możliwość zarezerwowane tylko dla panów. Panie również potrafią doznać wytrysku w trakcie stosunku seksualnego. Takie zjawisko nosi nazwę squirta lub squirtingu i znane jest ludzkości tak długo jak obecne są w niej kobiety.

Pierwsza wzmianka na temat kobiecego wytrysku pochodzi z czasów antycznych. Już w pismach z 500 r.p.n.e. pojawia się ciekawe zagadnienie kobiecej ejakulacji. Współczesna seksuologia zainteresowała się nim jednak dopiero w latach 90. XX wieku, przy czym należy tutaj podziękować badaczom jak Deborah Sundahl, Alice Kahn Ladas, Beverly Whipple czy John D. Perry, którzy nagłośnili możliwość doznawania wytrysków także przez panie.

jak wywolac squirt

Czym jest kobiecy wytrysk?

Termin squirting pochodzi z angielskiego "squirt" oznaczającego "strumień" bądź "tryskanie" i odnosi się bezpośrednio do kobiecej ejakulacji. Temat ten przez wiele lat był zamiatany pod dywanik i to również przez same kobiety, które myliły wytryski w trakcie stosunków seksualnych z nietrzymaniem moczu. Jednak ejakulat od moczu różni się składem.

Squirt polega na mimowolnym upływie płynu, a raczej jego wystrzeliwaniu z cewki moczowej (kobiecy ejakulat mógłby stanąć do wyścigów na równi ze spermą i osiągać długość "wystrzału" równą 20 cm). A żeby do niego doprowadzić należy stymulować punkt G, ale do instrukcji jeszcze dojdziemy.

Zobacz: Jaki lubrykant wybrać? - Wszystko co musisz wiedzieć o żelach

Najpierw musimy rozwinąć temat owianego tajemnicą punktu G, który w wywołaniu squirta pełni kluczową rolę. Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie jest to miejsce, czytaj uważnie. Strefa Gräfenberga, bo i z taką nomenklaturą oddającą cześć swemu odkrywcy można się spotkać, znajduje się na górnej ściance pochwy. Jest to chropowaty obszar, który powiększa się w trakcie podniecenia. Jego rytmiczne drażnienie uaktywnia gruczoły przedsionkowe mniejsze Skenego, które znajdują się przy ujściu cewki moczowej i to właśnie im zawdzięczamy produkcję kobiecego ejakulatu. Dziękujemy i bijemy pokłony tym małym strukturom! Przy okazji tkanka, z której powstały gruczoły Skenego u panów przekształciły się w prostatę, która również przy odpowiednim traktowaniu może dostarczyć sporo przyjemności. Także podwójne brawa.

Dodajmy tutaj od razu, że wzmożona praca gruczołów Skenego u pań odczuwana jest podobnie jak parcie na pęcherz. I tutaj mogą zaczynać się problemy, bo jeśli kobieta nie zna swojego ciała, na taki sygnał może automatycznie reagować zaciskaniem mięśni pochwy, by nie dopuścić do oddania moczu. I w tym momencie odcina sobie możliwość doznania przyjemności. Więc jeśli dochodzi do drażnienia punktu G, w wyniku którego kobieta odczuwa parcie na pęcherz, konieczne jest rozluźnienie, które umożliwi doznanie wytrysku.

jak zrobic kobiecie wytrysk

Czym jest kobiecy ejakulat?

Jako że kobiecy wytrysk często bywa mylony z moczem, pora rozwiać te krzywdzące doniesienia. Substancja, która tryska z pochwy jest bezbarwna, nie ma zapachu i ma zasadowy odczyn. Jej skład jest bardzo podobny do składu spermy, choć oczywiście jest uboższa o plemniki. Za to znajdują się w niej antygen PSA, białka i cukry.

W temacie squirtów często pojawia się pytanie i ogólne zagadnienie, że jest to przyjemność dostępna dla wybranych. Ile jest w tym prawdy? Istnieje teoria mówiąca o tym, że o możliwości doznawania żeńskich wytrysków decyduje umiejscowienie gruczołów Skenego, ale bez poznania swojego ciała ciężko mówić się o tym, czy jest się w grupie mitycznych wybranek czy też nie, dlatego w dalszej części wpisu damy Ci tipy na to, jak ćwiczyć i jak wywoływać squirty.

Zobacz: Jak przygotować się do seksu analnego?

Jak zrobić dziewczynie squirta?

Kluczem do wywołania żeńskiego wytrysku jest stymulowanie punku G. Jego współrzędne zostały podane na wstępie artykułu - jest to przednia ścianka pochwy. Znajduje się na niej obszar różniący się strukturą - jest lekko chropowaty. Najlepiej jest się z nim zaprzyjaźnić, kiedy kobieta jest podniecona. Bynajmniej nie chodzi o to, że gryzie czy coś w tym stylu, tylko podczas podniecenia staje się większy. Szukaj zatem gąbczastej, chropowatej struktury o wielkości od 0,5 do 2 centymetrów na wysokości od 3 do 5 centymetrów od wejścia do pochwy.

Jak traktować punkt G? Dobrą praktyką jest rozpoczęcie tej pięknej znajomości, jak i każdego spotkania, od delikatnego masażu. Do squirta jeszcze długa droga. Z pewnością pomoże w niej zabawa łechtaczką - warto ją włączyć w te treningi. To z pewnością nie zaszkodzi, a zapewne i pomoże.

W każdym razie, kiedy punkt G jest już całkiem wyraźnie wyczuwalny można przejść do fazy właściwej. Do pochwy należy wprowadzić palec serdeczny lub środkowy albo nawet i te dwa. Opuszki są skierowane w stronę górnej ścianki pochwy. Palec wskazujący i mały zostają na zewnątrz. Kciuk może zająć się łechtaczką.

I teraz tak: palce, które znajdują się w pochwie zaczynają coraz intensywniej stukać w punkt G. Jest to gest przypominający "chodź do mnie". Po chwili pochwa zacznie się zwilżać, a kobieta zacznie odczuwać parcie na pęcherz, z kolei osoba, która walczy o wywołanie squirta może mieć wrażenie wypychania palców na zewnątrz. Obie strony "Calm down", wszystko idzie w najlepszym kierunku. Stymulacji nie powinno się przerywać, a co najwyżej zwiększyć tempo uderzania o ściankę. Kobieta tymczasem powinna się rozluźnić i oczyścić głowę z niepotrzebnych myśli (o ile w ogóle to u płci pięknej możliwe). Dobrą praktyką, aczkolwiek zarezerwowaną dla pań, które w ejakulacji mają już doświadczenie, jest zaciskanie mięśni pośladów połączone z wypchnięciem miednicy w górę, które zapewnią silniejszy wytrysk.

Dodajmy, że przy pierwszych squirtach ejakulatu będzie niewiele, jednak w miarę praktyki soków wystarczyłoby na tyle, by napełnić szklankę.

Kobiety również mogą samodzielnie walczyć o squirty w trakcie masturbacji. Prócz oczywistej dłoni do gry może wkroczyć także wibrator. Na rynku dostępne są modele, które jednocześnie stymulują punkt G i łechtaczkę.

jak sie robi squirt

Jakie to uczucie mieć squirt?

Jak kobieta odczuwa wytrysk? O przypominających parcie na pęcherz początkach już wspomnieliśmy. Jeśli pokona się barierę w postaci myślenia o oddaniu moczu i rozluźni, zdobywa się możliwość doznania czegoś zupełnie nowego. Squirt jest intensywnie przyjemnym doznaniem. Może być jednoznaczny z orgazmem, ale nie musi. Jednak zapewnia przyjemność obu stronom, bo i osoba go wywołująca raczej nie będzie narzekać na kilka ciepłych kropel na swoim ciele.

Jak samemu przygotować się do kobiecego wytrysku?

O sile każdego orgazmu u kobiety decyduje kurczliwość jej pochwowy, czyli "parametr", który można wyćwiczyć poprzez trening mięśni Kegla. Żeby przekonać się, jakie są indywidualne możliwości, kobieta może wprowadzić palec w pochwę i go zacisnąć. Jeśli poczuje mocny ucisk, który znacznie utrudni wyprowadzenie palca na zewnątrz oznacza to wysoki stopień kurczliwości. Średni pozna się po wyczuwalnym, choć nie mocnym zaciśnięciu pochwy na palcu. Słaby pozwoli uciec palcowi z pochwy bez jakiegokolwiek oporu.

Jak można poprawić swoje wyniki w kurczliwości pochwy? Metod pracy z mięśniami Kegla jest wiele. Najprostszą i najbardziej popularną jest wstrzymywanie moczu na kilka sekund w trakcie jego oddawania. Kolejną możliwością są kulki Gejszy. Dobrą metodą jest także trening z bananem. Polega on na obraniu banana z łupki, zapakowaniu go do torebki śniadaniowej i wprowadzeniu do pochwy oraz zaciśnięciu na nim mięśni. Jeśli uda się go zmiażdżyć można sobie przybić piątkę - mięśnie są całkiem sprawne! Kolejną możliwością jest trening wspólny z partnerem. Kiedy wprowadzi on członka do pochwy może na chwilę pozostawić go w bezruchu. Dla partnerki jest to moment, by pozaciskała na nim mięśnie pochwy. Dla niej to trening, a dla niego - cóż - czysta przyjemność.

Damski wytrysk to propozycja nie tylko dla par chcących doznawać czegoś nowego, ale i dla każdej kobiety, bowiem w tej kwestii można coś zdziałać zarówno we dwójkę, jak i solo. Jeśli nadal szukasz informacji na temat tego, jak zrobić kobiecie wytrysk i potrzebujesz dokładniejszych instrukcji, odsyłamy Cię na strony pornograficzne, na których można obejrzeć dokładne tutoriale instruujące, jak wygląda ruch palców, który jest w stanie doprowadzić kobietę do wytrysku.