Jak działają prezerwatywy z prążkami i wypustkami?

Jednym z podstawowych środków antykoncepcji są prezerwatywy. Producenci, walcząc o zainteresowanie klientów oraz pragnąc zwiększyć ich satysfakcję z seksu, postawili na produkcję prezerwatyw o specjalnych właściwościach. Do jednych z najpopularniejszych modeli urozmaicających doznania podczas zbliżeń należą prezerwatywy z wypustkami oraz prążkowane. Czy ich wybór jest bezpiecznym rozwiązaniem? Przyjrzyjmy się temu, jak one działają i czy warto na nie postawić!

econdom_grudzien_nowy.jpg

Prezerwatywy prążkowane – jak działają?

Pierwszym z modeli, któremu się przyjrzymy, są prezerwatywy prążkowane. Jak sama nazwa wskazuje, ich cechą charakterystyczną są prążki, które znajdują się na całej powierzchni prezerwatywy. W trakcie stosunku prążki mają pobudzać łechtaczkę oraz rejony ujścia pochwy, co docelowo podnosi skalę doznań odczuwanych przez kobietę. Z drugiej strony wpływa to także na jakość doznań odczuwanych przez mężczyznę w trakcie stosunku. Największą różnicę można zauważyć przy zmodyfikowanej pozycji misjonarskiej, gdy mężczyzna jest wychylony do przodu. W tym czasie działanie prezerwatywy z prążkami jest najbardziej odczuwalne. Chcąc przetestować i wybrać swój ulubiony model prezerwatyw z prążkami, można sięgnąć po wiele produktów różnych marek. Popularne są m.in. Durex Arouser i Pasante Ribbed.

Prezerwatywy z wypustkami

Kolejną alternatywą są prezerwatywy z wypustkami. Ich zadaniem jest dodatkowa stymulacja miejsc w głębi pochwy. Wypustki mogą mieć wymiary około 1-3 milimetrów i różnią się w zależności od producenta. Mogą znajdować się tylko na zakończeniu kondoma lub na całej jego powierzchni. Ulokowane na całej powierzchni intensywnie stymulują ścianki pochwy. Przyjemność płynąca z zastosowania tego modelu jest kwestią indywidualną, a doznania mogą różnić się w zależności od użytkownika. To jaki zostanie wybrany produkt oraz pozycja seksualna, może w mniej lub bardziej znaczący sposób wpływać na intensyfikację doznań. Do prezerwatyw z wypustkami, można zaliczyć wykonane z poliizoprenu Skyn Intense Feel, czy cieszące się równie duża popularnością lateksowe Unimil Orgazmax.

Czy prezerwatywy z wypustkami i prążkami są bezpieczne?

Prezerwatywy to jedna z najczęściej wybieranych form antykoncepcji. Jeśli chodzi o jej zdecydowane zalety jest ona ogólnodostępna oraz małoinwazyjna. To również najstarsza metoda antykoncepcji, dotychczas nie wymyślono tak dobrej, doraźnej metody antykoncepcji. Skuteczność prezerwatyw oscyluje w granicach 98 procent. Jednak, jest to uzależnione od ich prawidłowego użytkowania. To czy prezerwatywy bardziej lub mniej skuteczniej będzie chronić przed zapłodnieniem, zależne jest już od wyboru odpowiedniego rozmiaru, później dochodzi jej prawidłowe zakładanie, a na końcu użytkowanie. Odpowiedni rozmiar prezerwatywy, oznacza że nie jest ona zbyt luźna (nie zsuwała się), ale również nie uciskać członka, gdyż wówczas narażona jest na pęknięcie.

Obecność prążków oraz wypustków na powierzchni prezerwatywy nie wpływa na obniżenie jej skuteczności jako środka antykoncepcji. Mimo, iż ich struktura nie jest już tak gładka to w żaden sposób nie wpływa to na ich wytrzymałość. Wszystkie produkty trafiające do sprzedaży muszą spełniać rygorystyczne normy i uważane są za wysoce skuteczny środek antykoncepcji mechanicznej.

Oprócz szeregu norm jakościowych, jakie musi spełniać gotowy produkt, przed jego powstaniem lateks czy poliizopren jako surowiec muszą być równie dobrze sprawdzone. Surowce wykorzystywane przy produkcji prezerwatyw znanych marek, tak jak Durex czy Skyn, ale też mniej popularnych jak chociażby Pasante lub EXS pochodzą od sprawdzonych dostawców, a wytworzone z nich produkty cechuje najwyższa jakość. Użytkując prezerwatyw warto jednak pamiętać o tym, że kondomy nie gwarantują stuprocentowego bezpieczeństwa.

Prezerwatywy prążkowane oraz z wypustkami

Ciekawym wyborem mogą być prezerwatywy, które posiadają jednocześnie prążki i wypustki. Jest to najczęściej spotykane zestawienie. Wypustki i prążki to dodatkowe podniesienie doznań seksualnych i sposób na osiągnięcie orgazmu przez partnerkę. Wypustki umieszczone bliżej zakończenia prezerwatywy pozwalają na pobudzenie obszarów znajdujących się w głębi pochwy, z kolei prążki rozmieszczone w środku czy na końcu pozwalają stymulować rejony ujścia pochwy, a nawet łechtaczkę. W kwestii tych prezerwatyw podobnie jak poprzedników, odpowiednia pozycja pozwala spotęgować doznania. Pozycja podczas której mężczyzna wychylony jest w znaczny sposób do przodu, aż tak że dzięki temu w trakcie penetracji może pobudzać członkiem także łechtaczkę.

Prezerwatywy z prążkami i wypustami jakie wybrać?

Dobór prezerwatyw z wypustkami dostosowany musi być pod preferencję partnerów. Do najbardziej popularnych modeli należą zdecydowanie Durex Pleasuremax, które były również pierwszymi tego typu prezerwatywami wypuszczonymi na rynek. Oferowane modele posiadają także dość pokaźne prążki i wypustki. Takim rozwiązaniem charakteryzują się w szczególności prezerwatywy Egzo. Każdy z 9 modeli od tej marki to zupełnie inne rozmieszczenie dodatkowych stymulantów. Jeżeli jesteście zainteresowani prezerwatywami, które potęgują łóżkowe doznania i szukacie sposobu na urozmaicenie życia intymnego, tego prezerwatywy mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! W ofercie naszego sklepu dostępne są prezerwatywy na sztuki, dzięki czemu możecie sprawdzić każdą z nich bez konieczności zaopatrywania się w całe opakowanie i wybrać swój ulubiony model.