Kiedy zamieszkać z chłopakiem?

Chcesz zamieszkać z chłopakiem i nie wiesz czy to dobry moment? Są pary, które decydują się na wspólne mieszkanie dość szybko, oraz takie, które czekają na ten odpowiedni moment. Wszystko jest tak naprawdę zależne od Ciebie i Twojej decyzji. Sprawdź!

Bycie wreszcie razem - zalety

Jeśli Ty i Twój partner jesteście siebie pewni i razem planujecie wspólną przyszłość - mieszkanie razem jest najlepszą decyzją, jaką podejmiecie. Warto zamieszkać razem i pielęgnować relacje, poznawać się i wzajemnie wspierać. Mówi się, że dopiero wspólne mieszkanie pozwala poznać się tak naprawdę i zaakceptować wszystkie swoje słabości.

Nie ukrywajmy też, że bliskość i seks nie mają znaczenia. Mają i to ogromne. Kiedy się kogoś kocha, to chce się być przy tym kimś jak najczęściej, a wspólne intymne relacje są czymś, czego oboje młodych ludzi pragnie. Ciekawie ten temat porusza także portal EnergiaKobiety.pl o tematyce związanej z ważnymi tematami dla kobiet. Zobacz też ich artykuł na ten temat: Mieszkanie z chłopakiem czy warto?

kiedy zamieszkac z chlopakiem

Mieszkanie z chłopakiem na próbę - wady

Każdy może mieć na ten temat różne zdanie. Jedni uważają, że to dobry pomysł, bo można się sprawdzić. Inni niekoniecznie, bo jeśli jedna ze stron podchodzi do tematu na poważnie, to można kogoś zranić. Mieszkanie na próbę z chłopakiem, z którym jeszcze nie planujesz przyszłości może mieć negatywne skutki. Z próby tak naprawdę każdy może się wycofać - w łatwy sposób. W sytuacji, gdy jeden z partnerów zadecyduje, że wspólne mieszkanie nie było dobrym pomysłem, druga osoba może poczuć lęk związany z utratą partnera.

Ponadto w każdym związku występują lepsze i gorsze dni a na początku bywa różnie. Często też decyzja o wyprowadzce od rodziców ma inne podłoże niż chęć bycia razem.  Decyzje o wyprowadzce mają różnorodne dna. Jeśli więc jedno chce tylko „uciec” z domu, mieszkanie z chłopakiem może mieć negatywne skutki. Tym bardziej, że szybko może się okazać, że jednego z partnerów mogą irytować przyzwyczajenia oraz tryb życia drugiej osoby. Wycofanie się ze wspólnego mieszkania nie jest tak proste, jak się wydaje, gdyż istnieją zobowiązania związane z wynajmem lokum.

Lepszym rozwiązaniem jest czasem zamieszkanie jako współlokatorzy w większym gronie. Wtedy każdy ma swoją przestrzeń i każdy decyduje o sobie sam. Wspólnie dzielicie się kosztami wynajmu i innymi obowiązkami. Taka sytuacja jest prostsza i nie rodzi aż tak trudnych decyzji.

kiedy wynajac mieszkanie z chlopakiem

Nie jesteście gotowi na wspólne mieszkanie? Dajcie sobie czas

Jeśli nie jesteście gotowi na wspólne zamieszkanie - dajcie sobie czas. Lepiej poczekać z tematem i wrócić do niego, gdy oboje będziecie czuli potrzebę zamieszkania razem.

Jeśli oboje z partnerem chcecie, aby żyło Wam się naprawdę dobrze, musicie przede wszystkim ze sobą rozmawiać, szanować się wzajemnie oraz mieć otwartość wobec siebie. Jeśli planujecie razem przyszłość, powinniście obydwoje umieć rozwiązywać konflikty, które Was napotkają.

Wspólne mieszkanie z chłopakiem wiąże się również z równowagą w związku oraz akceptowaniem partnera mimo wad, słabości oraz różnych odmienności. Aby stworzyć udany związek, partnerzy muszą kierować się podobnymi wartościami w życiu, a co najważniejsze - muszą myśleć o sobie poważnie i planować wspólnie przyszłość.

kiedy wspolnie zamieszkac

Pamiętajcie o zabezpieczaniu się

Jesteście młodzi i zapewne nie planujecie jeszcze dziecka - pamiętajcie o tej odpowiedzialności i zabezpieczajcie się. Jest to temat, o którym warto rozmawiać, gdyż wspólne mieszkanie z chłopakiem na studiach jest dość poważnym krokiem. Nie wszyscy potrafią się skupić na nauce a małe dziecko może pokrzyżować edukacyjne plany.

Inaczej jest w sytuacji, gdy jako para bierzecie pod uwagę i planujecie już potomstwo. Warto więc porozmawiać z partnerem na ten temat i ustalić potencjalny scenariusz. Jeśli nie chcesz od razu zakładać rodziny i mieć dzieci, warto przedyskutować z partnerem ten temat. Czy zdecydujecie się na wygodne prezerwatywy czy na leczenie hormonalne? Ważne, aby wziąć pod uwagę zdrowie i obopólne preferencje. Porozmawiaj ze swoim partnerem na ten temat i wybierzcie dogodny dla was sposób zabezpieczenia.