Witamina K

Witamina K2M7 skuteczny suplement diety na niedobory 

Witamina K podobnie jak Witamina D, A i E należy do związków rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest to obowiązkowa substancja, aby organizm mógł funkcjonować prawidłowo. Główną rolą witaminy K2 jest zapewnienie odpowiedniej krzepliwości krwi. Gdy procesy z tym związane przebiegają należycie, wówczas na skórze nie pojawiają się siniaki, nie występują także krwotoki z nosa, a organizm jest prawidłowo ukrwiony. W przypadku niedoborów tego związku spowodowanych nieodpowiednim odżywaniem lub innymi czynnikami, suplement w postaci witaminy K2MK7 pozwoli skutecznie uzupełnić jego poziom.

Witamina K już od wczesnych lat życia

W naszym organizmie zapewnia nam prawidłową krzepliwość krwi i bierze udział w odpowiednim funkcjonowaniu naszych kości. Witamina ta należy również do tych, które podawane są już noworodkom. U dorosłej osoby można czerpać ją z produktów takich jak wątroba, olej sojowy, szpinak, sałata, kalafior, awokado, brukselka, brokuły, a jej część produkowana jest przez jelita. Ciało noworodka nie jest jednak na tyle rozwinięte aby samo ją produkować, a w mleku matki nie ma jej zbyt wiele.

Odpowiednia krzepliwość krwi oraz zdrowe kości dzięki Witaminie K

Są to dwa główne czynniki, za które odpowiedzialna jest Witamina K w ciele człowieka. Witamina K przede wszystkim uszczelnia naczynia krwionośne, poprzez uczestniczenie w syntezie protrombiny w wątrobie determinuje prawidłowy przebieg procesów krzepnięcia krwi. Gdy pojawią się u nas częste krwotoki z nosa lub mamy problemy z gojeniem się ran słusznym może wydawać się sięgnięcie po suplement posiadający tę witaminę w swoim składzie. Witamina ta może być pomocna, również dla kobiet podczas obfitego krwawienia w czasie trwania cyklu menstruacyjnego.

Do niedawna uważano, że jedyna funkcja jaką pełni Witamina K to prawidłowe krzepnięcie krwi i procesy z nią związane. Jednakże wyniki badań ukazały jej uczestnictwo w metabolizmie układu kostnego. To od niej zależy ile wapnia wchłaniają kości.

Witamina ta ma również zastosowanie w walce z nowotworem zapobiega ona rozwojowi nowotworów, w szczególności układu pokarmowego, jajnika, nerek czy piersi. Jej nadmiar zaś z reguły przejawia się nadmierną potliwością i uczuciem gorąca, niedokrwistością lub rozpadem czerwonych krwinek.

czytaj więcej
czytaj mniej

Aktywne filtry

Doctor Life Krążenie - 60 kapsułek

Cena 99,13 zł
Availability: 7 In Stock

Krążenie z Ochrona Śródbłonka suplement diety, został opracowany w celu wspierania zdrowia układu krążenia i odnowy śródbłonka naczyniowego. Składniki występujące w diecie śródziemnomorskiej osłaniając tętnice przed stanami zapalnymi i powstawaniem blaszki miażdżycowej oraz wspierają  zdrowie serca i układu krążenia.