Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 11,00 zł - 57,00 zł

Smak

Smak

Lubrykanty na bazie

Lubrykanty na bazie

Lubrykanty polecane do

Lubrykanty polecane do

Właściwości lubrykantów

Właściwości lubrykantów

Pojemność

Pojemność

Opakowanie

Opakowanie

Lubrykanty

Lubrykanty, czyli nowy poziom doznań.

Żele intymne, zwane również lubrykantami, idealnie pasują do wszelkiego rodzaju prezerwatyw. Dzięki dodatkowemu nawilżeniu chronią przed uciążliwymi otarciami i walczą z uczuciem dyskomfortu, co przekłada się na znaczną poprawę doznań podczas zbliżenia. Lubrykanty skutecznie pomagają panią w osiągnięciu orgazmu. Lubrykanty smakowe sprawdzają się idealnie do seksu oralnego, żele 2w1 do masażu, a te klasyczne na bazie wody i silikonu nawilżą miejsca intymne podczas stosunku oraz zabaw w pojedynkę.

Lubrykanty co to takiego?

Lubrykanty są to substancje, które poprawiają nawilżenie i powstrzymują powstawanie nieprzyjemnego uczucia spowodowanego tarciem podczas seksu. Używać ich można zarówno gdy chodzi o kwestie zdrowotne, takie jak problemy z nadmierną suchością pochwy, jak i w celu urozmaiceniu życia intymnego. Żele intymne, pierwotnie zostały stworzone w celu lepszego nawilżenia, podobnie jak prezerwatywy które miały za zadanie tylko ochronę przed niechcianą ciążą. Jednak z czasem na rynku zaczęły pojawiać się coraz to nowsze modele posiadające stymulujące właściwości i znacznie intensyfikujące doznania obojga partnerów. Lubrykanty najczęściej stosowane są podczas stosunku, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby używać ich na różne akcesoria erotyczne, jak wibratory czy dildo.

Rodzaje żeli intymnych

Lubrykanty można podzielić na kilka kategorii jedną z nich jest na pewno to z czego zostały one wykonane. W naszym sklepie dostępne są zarówno lubrykanty na bazie wody, jak i te na bazie silikonu. Inny sposób na wyodrębnienie poszczególnych żeli intymnych to ich specjalne właściwości i szczególne przeznaczenie dla którego zostały wykonane. Istnieją lubrykanty o takich właściwościach jak przedłużenie stosunku i opóźnianie wytrysku, czy owocowy smak. Ponadto żele intymne mają dodatkowe właściwości stymulujące, mogą powodować delikatne uczucie rozgrzewania i chłodzenia oraz mrowienia pomagają kobiecie w osiągnięciu orgazmu.

Lubrykanty na bazie wody

Ważną cechą lubrykantu jest to, aby miał pH (jednostka miary kwasowości lub zasadowości roztworów wodnych związków chemicznych) zbliżone do śluzu wydzielającego się w pochwie kobiety. Właściwości te spełnia idealnie lubrykant na bazie wody. Z tego względu właśnie ten rodzaj żelu intymnego najczęściej polecany jest przez ekspertów. Lubrykanty te przez swoją wodną bazę są w stanie zapewnić idealne nawilżenie i zagwarantować przyjemne odczucia podczas seksu, a w dodatku nie podrażniają skóry okolic intymnych w tym samych narządów płciowych. Warto pamiętać, że kobieca pochwa jest bardzo wrażliwa i podatna na jakiekolwiek zmiany, przez to ważne jest utrzymanie jej naturalnego środowiska bakteryjnego. Lubrykanty te stworzone są na bazie naturalnych składników to właśnie dla tego też nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Często też dodatkowo w ich skład wchodzą takie substancje jak witamina E lub Aloes, które mają zbawienne właściwości na skórę. Kolejną zaletą lubrykantów jest możliwość stosowania ich wraz z prezerwatywami i przy tym nie obniżając ich skuteczności. Tak jak wszystko ma swoje wady, tak też jest w przypadku lubrykantów na bazie wody, które w niektórych przypadkach mogą być niewystarczające. Po zastosowaniu lubrykanty te dość szybko się wchłaniają i możliwe, że niezbędne będzie kolejne zaaplikowanie go w trakcie stosunku. Więc osoby posiadające szczególnie nadwrażliwą skórę i będące zmuszone do stosowania wyłącznie lubrykantów na bazie wody lub gdy konsument ceni sobie naturalne produkty musi liczyć się z tym, iż mogą wystąpić takie niewielkie komplikacje. Jednak gdy nie ma przeciwwskazań do stosowania lubrykantów silikonowych, będzie to lepszy wybór w przypadku nadwyraz znacznej suchości pochwy.

Lubrykanty silikonowe

Największą zaletą lubrykantów na bazie silikonu jest to, że są one niezwykle trwałe, w porównaniu do lubrykantów na bazie wody. Stosując ten rodzaj żeli intymnych przejawia się znacznie większym poślizgiem zaraz po jego zaaplikowaniu. Dodatkowo można stosować go pod wodą czego w zupełności nie można powiedzieć o wodnych odpowiednikach, które od razu razu zostaną zmyte. Wystarczy kilka kropel lubrykantu silikonowego, aby odczuć ogromną różnicę w nawilżeniu i cieszyć się chwilą zbliżenia. Stosowanie tych żeli intymnych sprawdzi się lepiej w przypadku gdy problemem jest wysoka suchość pochwy. Podczasu ich użytkowania na pewno nie będzie konieczne aplikowanie kolejnej porcji podczas stosunku. Lubrykanty silikonowe nadają się idealnie do seksu analnego, ponieważ odbytnica naturalnie nie wydziela śluzu. Odpowiednia jego ilość zapewnia przyjemny analny seks bez otarć. Bardzo ważna właściwość lubrykantów silikonowych, to tak samo jak w przypadku lubrykantów wodnych możliwość stosowania ich w towarzystwie prezerwatyw, bez obaw o ich uszkodzenie. Lubrykanty silikonowe niestety mogą wchodzić w interakcje z silikonowymi akcesoriami erotycznymi i uszkadzać je. Więc jeżeli chodzi o nawilżenie podczas chwil uniesienia w towarzystwie sex gadżetów lepiej sprawdzą się lubrykanty na bazie wody, które nie uszkodzą wibratora, ani dilka wykonanego z silikonu.

Lubrykanty przedłużające stosunek

Przedwczesny wytrysk to dość powszechny problem spotyka on co trzeciego mężczyznę aktywnego seksualnie. Istnieje wiele sposób na kontrolowanie wytrysku i skuteczne przedłużenie stosunku. Jednym z nich jest właśnie stosowanie intymnych żeli opóźniających wytrysk. Lubrykanty takie mają w składzie benzokainę, która działają znieczulająco i rozluźniająco, przez co lekko zmniejszają bodźce odczuwane przez mężczyznę. Dodatkowo lubrykanty takie mogą mieć w składzie dodatkowe substancje stymulujące partnerkę co może znacznie umilić doznania podczas seksu i pomóc jej w osiągnięciu orgazmu. W ofercie naszego sklepu internetowego eCondom znajdziesz takie żele opóźniające jak EXS Delay na bazie wody, który może być stosowany wraz z prezerwatywą. Innymi sposobem na dłuższy stosunek są chociażby prezerwatywy opóźniające wytrysk (Durex Performa, Pasante Delay). Pomocna może okazać się tutaj również zdrowa i zbilansowana dieta, a w przypadku niedoborów stosowanie odpowiednich suplementów diety mających w składzie konieczne do prawidłowego funkcjonowania w tym układu rozrodczego witaminy i minerały.

Lubrykanty smakowe

Intymne żele smakowe są dodatkowo wzbogacane substancjami o właściwościach smakowych i zapachowych. Są one świetnym rozwiązaniem podczas gry wstępnej. Sprawdzą się również idealnie podczas seksu oralnego, ponieważ poprzez swoje walory smakowe i zapachowe mogą znacznie umilić ten rodzaj zbliżenia. Warto wiedzieć, że spożywanie ich w niewielkich ilościach nie przynosi niekorzystnych skutków dla zdrowia. Jednak warto uważać podczas stosowania żeli smakowych w przypadku specjalnie wrażliwej skóry, ponieważ poprzez dodatek sztucznych substancji mogą one wywoływać niechciane reakcje alergiczne. Dostępne na eCondom smakowe żele Durex i EXS nie zawierają w składzie cukru. Jest to składnik, którego powinno się unikać podczas stosowania lubrykantów smakowych w sposób klasyczny do nawilżenia miejsc intymnych, ponieważ może on sprzyjać powstawaniu infekcji. Żele durex smakowe dostępne są w dwóch wariantach truskawkowym i wiśniowym. Natomiast Żele EXS można nabyć w trzech wariantach smakowych: czekoladowym, wiśniowym i truskawkowym.

Lubrykant: Żel stymulujący

Pierwotnie lubrykanty służyły, tak jak i dalej to robią do nawilżenia miejsc intymnych, jednak jeśli można coś ulepszyć to czemu by tego nie zrobić. Właśnie tak powstały żele stymulujące, spośród których można wyodrębnić się na dwie podstawowe grupy lubrykanty rozgrzewające i chłodzące. Mają one w swoim składzie aktywne substancje powodujące pożądany efekt. Żele stymulujące powodują przyjemne uczucie mrowienia, przez co oprócz doskonałego nawilżenia mogą pomóc w osiągnięciu orgazmu. Uczucie jakie również towarzyszy podczas stosowania lubrykantów rozgrzewających, czy chłodzących może przypominać to kiedy skóra ma styczność z substancją mentolową. Do tych stymulujących zaliczają się żele Durex Intense, Durex Warming, Durex Tingling, Unimil Warming, czy Skyn Excite. Lubrykanty te potęgują doznania podczas stosunku i nadają nowy wymiar dotykowi.

Żel do masażu

Sięgnięcie po taki lubrykant i oddanie się chwili podczas relaksacyjnego masażu zdaje się być świetnym wyborem. Masaż taki może być także grą wstępną i przerodzić się w namiętny stosunek, wówczas żel do masażu może być użyty jako żel nawilżający miejsca intymne. Żele do masażu mogą być stosowane na całe ciało, przez to że mają delikatną formułę i konsystencję oraz zapewniają wysoki komfort podczas stosunku. Dodatkowo niektóre z nich są jadalne i odznaczają się przyjemnym zapachem, a nawet smakiem więc sprawdzą się także idealnie do seksu oralnego. Durex 2w1 to dość popularne żele do masażu i stymulacji miejsc intymnych, które cieszą się sporym uznaniem wśród konsumentów. Są to lubrykanty wodne, więc nie ma problemu z ich zmyciem, co czasem sprawia kłopot jeżeli mowa o silikonowych zamiennikach, których można używać pod prysznicem, czy w wannie.

Kiedy stosować lubrykanty?

Lubrykant może znaleźć wiele zastosowań jednak zdecydowanie najczęściej wykorzystywany jest w celu nawilżenia miejsc intymnych podczas stosunku. Zapobiega on powstawaniu otarć i podrażnień, podczas gdy narządy rozrodcze nie są wystarczająco wilgotne. Z reguły sięga się po niego gdy to pochwa partnerki naturalnie nie jest wystarczająco nawilżona. W kwestii odpowiedniego zwilżenia kobiecych miejsc intymnych zdecydowanym problemem jest nadmierna suchość pochwy. Powodów tej dolegliwości jest wiele i z reguły jest to przejściowy proces. Czynniki doprowadzającego do suchości pochwy jest bardzo dużo i mogą to być m. in: stres, zmęczenie, menopauza, karmienie piersią, ciężkie treningi, stosowanie doustnych środków antykoncepcji, czy używanie kosmetyków, które mają właściwości wysuszające, a nawet proszków do prania. Lubrykant skutecznie zwalcza nadmierną suchość kobiecych miejsc intymnych i gwarantuję odpowiedni poślizg podczas stosunku. Dla wielu kobiet jest to temat wstydliwy, jednak nie powinno tak być po to powstały właśnie takie preparaty. Warto jest mieć na uwadze, że jeżeli dolegliwość ta nie ustępuje przez dłuższy czas konieczna wówczas będzie konsultacja z lekarzem. Lubrykant przydaje się także podczas masażu całego ciała, w tym erotycznego masażu, który może być elementem gry wstępnej. Żele do masażu to najczęściej te 2w1, jednak każdy lubrykant na bazie wody sprawdzi się w tej roli idealnie. Gdy mowa o grze wstępnej warto wspomnieć o kolejny sposobie użytkowania lubrykantów jakim jest seks oralny. Żele smakowe, czy te naturalne na bazie wody skutecznie umilą miłość francuską. Żele intymne można również stosować podczas zabawy w pojedynkę, podczas klasycznej masturbacji, czy zabawy sex gadżetami w celu uprzyjemnienia i intensyfikacji doznań. Korzystać z przyjemności wolnej od otarć. Z rzadziej spotykanych zastosowań lubrykantu można wyróżnić aplikowanie go na miejsca intymne podczas ekstremalnej jazdy na rowerze, jazdy konnej, czy dłuższych podróży pieszych w okresie letnim.

Lubrykanty - jak stosować

Wykorzystując żel intymny w sposób klasyczny należy aplikować go na zewnętrzne narządy płciowe. Preparaty te posiadają żelową formułę i najczęściej zapakowane są w tubę, albo butelkę z wygodną pompką ułatwiającą aplikowanie żelu w odpowiednich proporcjach. Wykorzystując żel w celu masażu należy nałożyć odpowiednią ilość lubrykantu na ciało a następnie rozkoszować się przyjemną chwilą. Lubrykanty te są oparte na wodnej bazie więc nie ma problemów z ich usunięciem, po pewnym czasie i wmasowywaniu żelu powinien on się wchłonąć. Inaczej jest gdy masaż przerodzi się w coś więcej. Wówczas stosując lubrykant silikonowy w celu nawilżania miejsc intymnych jest on zdecydowanie trwalszy, gwarantując dłuższy poślizg, ale za to cięższy w usunięciu

Żele Durex - niezawodny sposób nawilżenia

Durex jest światowej sławy marką prezerwatyw, działa na całym globie i kontroluje jedną czwartą rynku prezerwatyw. Jednak durex w swojej ofercie poza prezerwatywami ma coś jeszcze, są to lubrykanty i wibratory. Jakość, doświadczenie i popularność to słowa cechujące markę Durex nie tylko w kwestii produkcji prezerwatyw, ale i lubrykantów. Wszystkie żele Durex testowane są również dermatologicznie więc osoby ze szczególnie wrażliwą skórą nie powinny obawiać się reakcji alergicznych. Co ważne lubrykanty marki Durex mogą być stosowane z wszelkiego rodzaju prezerwatywami nie obniżając przy tym ich skuteczności. Żele Durex występują w różnej wielkości opakowaniach, zależnie od serii jaką sygnowane są lubrykanty tej marki. Zdecydowanie najpopularniejsze są żele Durex Play. W serii żeli Play od marki Durex można znaleźć preparaty o różnej bazie i właściwościach. Rodzaje żeli Durex Play to:

  • Żel Durex Originals (Play Feel Nawilżający) - klasyczny lubrykant na bazie wody, jest bezbarwny i bezwonny, skutecznie nawilża miejsca intymne ograniczając przy tym tarcie i gwarantując maksimum doznań. Dzięki swojemu pH zbliżonym do tego jakie ma kobieca pochwa nie podrażnia jej flory bakteryjnej.
  • Żel Durex Play Aloe Vera - jest to żel intymny na bazie wody, zawierający w swoim składzie wyciąg z aloesu zwyczajnego, który posiada niezwykłe właściwości lecznicze i jest cenną substancją dla skóry. Więc lubrykant ten nie tylko zapobiega podrażnieniom, ale też łagodzi już powstałe podrażnienia.
  • Żel Durex Originals Silicone (Play Perfect Glide) - bazą tego preparatu jest silikon, co gwarantuje 3 razy większe nawilżenie niż w przypadku klasycznych żeli intymnych na bazie wody. Wystarczy kilka kropel, aby ograniczyć tarcie, zaletą jest to że może on być stosowany pod wodą nie trzeba go aplikować ponownie podczas seksu.
  • Żel Durex Play Warming - jest to dodatkowo stymulujący żel intymny, jego bazą jest woda. Właściwości jakie posiada to lekkie rozgrzanie skóry po jego nałożeniu, dzięki czemu doznania podczas zbliżeń są jeszcze bardziej intensywne.
  • Żel Durex Play Tingling - wodny potęgujący doznania obydwóch partnerów lubrykant chłodzący na bazie wody. Nie zawiera on metanolu, skutecznie nawilża, a przez swoje właściwości stymulujące zapewnia zmysłowe odczuć podczas stosunku.
  • Żel Durex Play Real Feel - kolejny nieplamiący silikonowy lubrykant zapewniający naturalne doznania dla obojga. Kilka kropel zapewnia nawilżenie na cały stosunek, nawet gdy będzie on miał miejsce pod prysznicem.
  • Żel Durex Play smakowy - występuje w dwóch wariantach smakowych truskawkowym i wiśniowym. Lubrykanty Durex smakowe stworzone są na bazie wody, nie zawierają cukru przez co nadają się idealnie zarówno do seksu oralnego jak i nawilżenia miejsc intymnych podczas stosunku.
  • Żele Durex Play 2w1 - to kolejna kolekcja lubrykantów “Play” popularnej marki . Właściwości tych preparatów zapewniają im ogromną wszechstronność. Sprawdzają się one idealnie do masażu całego ciała, a gdy on przerodzi się w coś więcej bez problemu poradzą sobie z nawilżeniem miejsc intymnych. Żele Durex 2w1 mogą także okazać się pomocne podczas seksu oralnego czy masturbacji. Dostępne są w trzech wariantach: Guarana, Aloe Vera, Ylang Ylang.

Marka Durex stworzyła także serię żeli “Durex Naturals”. Są to lubrykanty stworzone w 100% z naturalnych składników. Ich główną formułą jest woda, żele te są bezwonne, bezsmakowe i nieplamiące. Lubrykanty te mają pH bardzo zbliżone do naturalnego śluzu wytwarzanego przez kobiecą pochwę przez co będzie on idealnym rozwiązaniem dla najbardziej wrażliwej skóry i na pewno nie wywoła żadnych niepożądanych reakcji alergicznych.

czytaj więcej
czytaj mniej

Aktywne filtry

Durex Play Real Feel 50 ml - żel intymny

Cena 20,99 zł
Dodaj do koszyka
Availability: Out of stock

Żel intmyny Durex Real Feel to produkt, który zapewnia odpowiednie nawilżenie podczas stosunku, co pozwala osiągnąć pełnię satysfakcji. Ten silikonowy żel intymny, sprawi, że każde zbliżenie dostarczy maksimum przyjemności partnerom, niwelując ryzyko wystąpienia otarć i podrażnień.

Durex Intense Orgasmic 10 ml - żel intymny

Cena podstawowa 42,99 zł Cena 29,89 zł -13,10 zł
Availability: 521 In Stock

 Poprawia ukrwienie łechtaczki i podnosi jej wrażliwość na bodźce.

 Zapewnia różnorodność odczuć – od chłodzenia, przez rozgrzewanie, aż do przyjemnie podniecającego mrowienia

 Już kilka kropel wystarczy, by przeżywać zmysłowe