Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 27,00 zł - 45,00 zł

Postać

Postać

Zawartość opakowania

Zawartość opakowania

Odpowiednie dla

Odpowiednie dla

Cecha specjalna

Cecha specjalna

Dolegliwości

Dolegliwości

Siarka organiczna (MSM)

MSM (Siarka organiczna) - czyli suplement diety o cudownym działaniu

MSM to skrót od pełnej nazwy tego związku (metylosulfonylometan), inną nazwą tego produktu jest siarka organiczna. Siarka jest to pierwiastek biogenny, który występuje w organizmie każdego człowieka, a jego obecność jest konieczna do zachowania odpowiednich funkcji życiowych. W codziennej diecie siarka występuje głównie w świeżych owocach i warzywach, jednak podczas ich obróbki termicznej tracą one ogromną ilość tego cennego pierwiastka. Z tego powodu, gdy w twojej diecie brakuje warzyw i owoców lub po prostu chcesz się przekonać o zbawiennych właściwościach MSM, warto zainteresować się siarką organiczną w tabletka, czy proszku.

Czym jest Siarka organiczna (MSM)

MSM inaczej mówiąc metylosulfonylometan jest to organiczny związek siarki, który jest pierwiastkiem występującym w naszym ciele. Po suplement ten najczęściej sięgają sportowcy, lub osoby starsze jednak suplementacja MSM może nieść ze sobą benefity nie tylko dla osób w podeszłym wieku lub aktywnych fizycznie, lecz dla każdego. Organiczny związek siarki jest bezwonny, po jego zażyciu nasza skóra nie zmienia zapachu, najczęściej występuje w formie czystego, naturalnego proszku lub tabletek.

Zalety suplementacji MSM

Siarka organiczna przede wszystkim w naszym organizmie wspiera nasze stawy, chrząstki oraz mięśnie poprzez jej występowanie w procesie produkcji kolagenu i tkanki łącznej. Co za tym idzie bywa pomocna dla osób starszych i nie tylko, które zmagają się z bólami kręgosłupa, mięśni oraz stawów. Co więcej działa przeciwzapalnie oraz zmniejsza dolegliwości bólowe u osób z zapaleniem stawów, u sportowców może przyczynić się do zmniejszenia uczucia “obolałości mięśniowej” oraz przyspieszenia procesu regeneracji, co niesie za sobą poprawę wyników. Siarka nie bez powodu występuje w produktach leczniczych i dermatologicznych, ponieważ wpływa ona na kondycję skóry, włosów oraz paznokci. Trądzik, grzybica, łuszczyca to tylko niektóre choroby, przy których zastosowanie siarki może znacznie polepszyć stan skóry. Oprócz tego osoby mające problemy z wypadaniem włosów oraz kondycją swoich paznokci powinny rozważyć suplementację MSM. Dodatkowo wspiera pracę wątroby i procesy trawienne w naszym organizmie, a osobom z choroba refluksową przełyku rekomenduje się stosowanie siarki organicznej. Podsumowując suplementacja MSM niesie ze sobą szereg korzyści dla ludzkiego ciała, a dotychczas nie udowodniono jej negatywnych skutków na organizm.

czytaj więcej
czytaj mniej

Aktywne filtry