Filtruj według

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 60,00 zł

Odpowiednie dla

Odpowiednie dla

Cecha specjalna

Cecha specjalna

Dolegliwości

Dolegliwości

Chrom

Chrom na odchudzanie

Chrom to obowiązkowy pierwiastek dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tak więc jego dostarczanie jest ważne, jednak ten składnik mineralny okazuje się szczególnie przydatny dla osób chcących spalić tkankę tłuszczową. Chrom poprzez swój udział w utrzymaniu odpowiedniego poziomu glukozy we krwi wspomaga odchudzanie, sprawiając, że pozbycie się zbędnych kilogramów jest jeszcze prostsze. Warto też wiedzieć, że niedobór chromu może być groźny dla zdrowia i prowadzić do licznych zaburzeń funkcjonowania organizmu, jak chociażby cukrzyca typu II.

Chrom - zdrowa i piękna sylwetka

W organizmie człowieka chrom odpowiedzialny jest za wiele rzeczy. Jedną z najistotniejszych jest to, że reguluje on poziom glukozy we krwi. Co za tym idzie dostarczanie odpowiedniej dawki tego pierwiastka przede wszystkim chroni nas przed cukrzycą typu 2. Ponadto chrom bierze udział w metabolizmie tłuszczów, przyczyniając się do obniżenia poziomu trójglicerydów i złego cholesterolu LDL oraz podwyższenia dobrego cholesterolu HDL. Suplementacja chromem może okazać się bardzo dobrym pomysłem dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie, ponieważ wpływa on na zwiększenie masy mięśniowej. Poza sportowcami pierwiastek ten jest pomocny w pozbywaniu się zbędnych kilogramów. Nie bez powodu wchodzi on w skład wielu suplementów, które mają nam pomóc w utracie tkanki tłuszczowej. Chrom zmniejsza apetyt, łaknienie na słodycze i przyśpiesza spalanie tłuszczu.

Niedobory Chromu oraz jego występowanie w diecie

Symptomy takie jak bóle głowy, ciągłe zmęczenie, lęki czy rozdrażnienie mogą wskazywać na niedobory chromu. Oprócz tego niedobór tego pierwiastka może uwidocznić się poprzez podwyższenie się poziomu cholesterolu lub cukru we krwi. Osoby które nadużywają alkoholu, mają problemy z nerkami albo układem pokarmowym, albo mają za sobą długi epizod odchudzania mogą być szczególnie narażone na niedobory tego pierwiastka.

Drożdże, gruboziarniste kasze, płatki, chleb razowy, szpinak, groszek, czosnek, kiełki pszenicy ciemne kakao w proszku, jaja, chude mięso z indyka oraz kury, schab to produkty bogate w Chrom. Oczywiście jedne dostarczają go więcej, drugie zaś mniej.

czytaj więcej
czytaj mniej

Aktywne filtry

ForMeds F-MULTI MINERALS proszek - 30 porcji

Cena 59,99 zł
Availability: 17 In Stock

F-MULTI MINERALS to produkt w formie proszku. Zawiera kompleksową kompozycję 11 składników mineralnych. Czysty skład - bez sztucznych wypełniaczy, barwników i konserwantów. Bardzo dobrze przyswajalne formy - m.in. cytryniany (wapnia, magnezu, potasu, cynku), glukoniany (manganu, miedzi), L-selenometionina (selen).