Korki analne - do czego służą i jak zacząć przygodę z nimi?

Korki analne to jedne - tuż obok wibratorów - z popularniejszych zabawek erotycznych na rynku. Prawidłowo użyte mogą wywołać i podtrzymywać stan podniecenia zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny. Jednak, jak z podobnymi gadżetami tego typu, należy ich używać rozsądnie. Co to znaczy? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Najpierw odrobina historii. Niech nie zdziwi Cię fakt, że prototyp korka analnego sięga czasów starożytnych, kiedy to seks analny był bardzo popularny. Już starożytni czerpali z niego pełnymi garściami. Wbrew różnym opiniom igraszki z tego rodzaju gadżetem to nie tylko propozycja dla par homoseksualnych. Po to akcesorium może sięgnąć każdy, bez względu na płeć.

Jak używać korków analnych?

Do czego w ogóle służy i jak wygląda korek analny?

Jest to erotyczna zabawka o charakterystycznym stożkowatym kształcie, której celem jest umieszczenie w odbytnicy - czy to na czas gry wstępnej, całego seksu czy jeszcze innego erotycznego scenariusza.

Igraszki wzbogacone o ten gadżet podnoszą stan podniecenia i zwiększają doznania płynące ze współżycia. U panów dodatkowo stymulują prostatę, co zwiększa intensywność orgazm, a u pań zwężają pochwę, co sprawia obopólną przyjemność dla kochanków, bowiem korek sprawia, że pochwa staje się ciaśniejsza, a penis mocniej do niej przylega.

Wielu partnerów sięgnie także po ten gadżet w ramach treningu do seksu analnego. I nadaje się on do tego wprost idealnie. Różne rozmiary i kształty tej zabawki sprawiają, że może posłużyć ona jako pierwszy krok w kierunku pełnego stosunku doodbytniczego.

Co więcej, w ramach ciekawostki wyjawimy, że najbardziej zagorzali fani korków analnych w ogóle się z nimi nie rozstają. Oczywiście z wyjątkiem wizyty w toalecie. Cóż, taki "związek" jednak nie spodobałby się specjalistom od medycyny, bowiem pomijając fakt uzależnienia od zabawki, to dochodzi do tego jeszcze kwestia zdrowotna - ścianki odbytnicy są delikatniejsze niż np. pochwa i tworzą specyficzne bakteryjne środowisko. Nadużywanie korka analnego mieć zatem swoje konsekwencje w postaci zakażenia czy stanu zapalnego.

Co do samego wyglądu korka analnego - to na rynku jest ogrom modeli różniących się kształtem i materiałem oraz dodatkowymi funkcjonalnościami. Wspólnym mianownikiem wszystkich tych zabawek jest jednak kształt - szerszy u góry i zakończony szpiczastym czubkiem umożliwiającym wsunięcie zabawki do dobyty. Taka forma ma zminimalizować możliwość uszkodzenia błony śluzowej. Korki analne mają też różne zakończenia np. zawleczka, diamencik, a nawet zwierzęcy ogon. Jeśli chodzi o materiał wykonania, mamy do wyboru silikony, szkło, a nawet metal czy drewno.

Do czego  służy i jak wygląda korek analny?

Jak wybrać odpowiedni rozmiar i materiał korka analnego?

To, po jaki korek analny sięgniemy zależy od tego, na jakim etapie analnych igraszek jesteśmy. Osoby, które korzystają z tego gadżetu po raz pierwszy zapewne wybiorą mniejszy gabaryt. Z kolei ci, którzy są w tych bojach wprawieni mogą sięgać po większe i pełniejsze kształty. Wielkość korka analnego będzie również zależeć od tego, czy będzie go używać kobieta czy mężczyzna - zwykle gadżety przeznaczone dla panów są nieco większe. Dodatkowo egzemplarze dedykowane mężczyznom mają kształt zapewniający masaż prostaty, zwanej męskim punktem G.

Jak używać korków analnych?

Korek analny sprawdzi się idealnie jako gadżet do gry wstępnej. Nic nie stoi na przeszkodzie by był także główną gwiazdą wieczoru. Może także służyć jako trening przed seksem analnym. Przed jego wprowadzaniem do odbytu, należy zrobić rozgrzewkę w postaci pieszczot między kochankami. Dobrą propozycją będzie także małe rozgrzanie odbytu - rimming czy delikatne pieszczoty palcem z pewnością się sprawdzą. W kolejnym etapie do gry powinien wkroczyć lubrykant, a następnie delikatnie należy wprowadzić korek w odbytnicę. A co dalej? Miłość oralna, stosunek dopochwowy a może i miłość grecka?

Choć już o tym wspominaliśmy wcześniej, zwrócimy jeszcze uwagę na to jak korka analnego nie używać. Zbyt długie i częste używanie tego gadżetu może prowadzić do hemoroidów a także do uzależnienia od tego akcesorium, czyli np. sytuacji w której niemożliwe będzie osiągnięcie satysfakcji seksualnej, jeśli się po niego nie sięgnie. Kolejnym niebezpieczeństwem jest zaburzenie motoryki narządów.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar i materiał korka analnego?

Bezpieczeństwo używania korków analnych

Jako że nabłonek wyścielający odbytnicę jest delikatny, wymaga delikatności. Sporo osób odczuwa dyskomfort przy analnych igraszkach, a nawet i ból. Moce ruchy zabawką czy penisem w trakcie seksu analnego mogą spowodować podrażnienia. Dlatego ważne jest zachowanie delikatności oraz zastosowanie dodatkowego nawilżania. Odbyt ani odbytnica nie posiadają naturalnej zdolności do lubrykacji, dlatego warto sięgnąć po dedykowane do takich akcji środki. Jeśli jednak będziesz pamiętać o wszystkich środkach ostrożności, zabawa z korkiem analnym może rozluźnić mięśnie odbytnicy i zintensyfikować orgazm.

Jak wyczyścić i przechowywać korek analny?

W przypadku korków analnych, jak i wszelkich innych seksualnych gadżetów niezmiernie ważna i istotna jest ich higiena. Zatyczki analne należy dokładnie umyć po każdym użyciu. Do tego celu są przeznaczone specjalne preparaty, ale swobodnie może je zastąpić ciepła woda z mydłem.

Pamiętaj, każda zabawa seksualna musi wynikać z obopólnej zgody partnerów oraz z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Tylko w takich warunkach można czerpać satysfakcję seksualną.