• Nowy

Aliness Mastika 500 mg - 60 kapsułek

Mastika (sproszkowana żywica drzewa pistacji kleistej)

Mastika, nazywana także „Łzami Chios”, to naturalna żywica pochodząca z wiecznie zielonego drzewa pistacji kleistej (Pistacia lentiscus), rosnącego w rejonie śródziemnomorskim. Oryginalna mastika chioska pochodzi z drzew uprawianych wyłącznie na greckiej wyspie Chios. Proces pozyskiwania mastiki polega na nacinaniu kory drzew, co powoduje wydostawanie się żywicy na powierzchnię, skąd jest zbierana, a następnie suszona z użyciem maltodekstryny (polisacharydu pozyskiwanego z skrobi). Historia stosowania mastiki jest bardzo długa i sięga czasów starożytnych, gdzie ceniono ją nie tylko za jej charakterystyczny smak, lecz także za jej właściwości terapeutyczne. Uważana jest za pierwszą naturalną gumę do żucia, którą starożytni Grecy używali do celów higienicznych, takich jak mycie zębów i odświeżanie oddechu. W tamtych czasach mastikę wykorzystywano również w kosmetyce do oczyszczania twarzy i ciała oraz jako składnik aktywny w ówczesnych preparatach farmaceutycznych.

Mastika jest bogatym źródłem pożytecznych składników, które nadają jej charakterystyczną, żywiczną woń, w tym przede wszystkim kwasy mastycynowe i cenne olejki eteryczne. W Aliness Mastika 500mg znajduje się sproszkowana żywica, pochodząca z oryginalnej mastiki chioskiej, pozyskiwanej z drzew pistacji kleistej (Pistacia lentiscus), rosnących wyłącznie na greckiej wyspie Chios - naturalnym środowisku, w którym od wieków zbierano mastikę. Naturalne pochodzenie surowca oraz minimalna obróbka technologiczna gwarantują zachowanie pełnego spektrum substancji aktywnych. Mastika działa ochronnie na śluzówkę żołądka, łagodzi dyskomfort związany z infekcją Helicobacter pylori, poprawiając jednocześnie świeży oddech i higienę przewodu pokarmowego.

Zalecane dzienne spożycie:

Spożyć 2 kapsułki dziennie.

Skład zalecanej dziennej porcji (2 kapsułki):

  • Mastika (sproszkowana żywica Pistacia lentiscus) - 1000 mg

Składniki: 

Sproszkowana żywica drzewa pistacji kleistej (Pistacia lentiscus), maltodekstryna (nośnik żywicy), otoczka kapsułki: (substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza)

Zawartość:

  • 1 opakowanie: 60 kapsułek
  • Ilość porcji: 30

Ostrzeżenia:

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zróżnicowany sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Nie stosować w przypadku nietolerancji, na składniki suplementu. Przechowywać z dala od słońca w suchym miejscu w temp. pokojowej do 25°C, w sposób niedostępny dla dzieci.

Producent:

Medicaline Konrad Malitka 

Ostrówiec 150

05-480 Karczew

ALI-076

Opis

Postać
Kapsułki
Zawartość opakowania
60 szt.
Kraj pochodzenia
Polska
Odpowiednie dla
Dla dorosłych
Dla seniorów
Dolegliwości
Nieświeży oddech
Serce i układ krążenia
Trawienie

16 innych produktów w tej samej kategorii: