6 sexy postanowień na nowy rok

Początek nowego roku to doskonały czas na wyznaczenie sobie konkretnych postanowień w różnych obszarach życia. Zwykle jest to moment na refleksję, sprecyzowanie planów oraz ukierunkowanie się na realizację wybranych celów. Oprócz najpopularniejszych zamiarów, takich jak rzucenie palenia czy utrata zbędnych kilogramów, zapewne warto wyznaczyć sobie również sexy postanowienia, związane z naszą sferą intymną i życiem erotycznym.

para na trawie

Poznanie własnego ciała

Ważnym postanowieniem, które prawdopodobnie powinno znaleźć się na pierwszym miejscu naszej listy, jest poznanie swojego ciała. Zaznajomienie się ze wszystkimi jego zakamarkami oraz zaakceptowanie własnych niedoskonałości pozwoli bowiem czerpać więcej radości i satysfakcji z bliskości z drugą osobą. Przykładowo przy użyciu żeli intymnych czy wibratora łatwiej uzmysłowimy sobie, jakie pieszczoty sprawiają nam największą przyjemność. Wiedza na temat będzie oczywiście niezastąpiona w trakcie igraszek z drugą połówką.

Zabezpieczenie przed chorobami

Kolejne istotne sexy postanowienie musi dotyczyć odpowiedniego zabezpieczania się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów prezerwatyw, które w łatwy sposób pozwolą zminimalizować ryzyko zarażenia, szczególnie jeśli zdecydujemy się na seks z nowo poznanym partnerem.

Ochrona przed niechcianą ciążą

Oprócz ochrony przed chorobami, w nowym roku warto zadbać także o zabezpieczenie przed niechcianą ciążą. Strach przed zapłodnieniem może bowiem niestety skutecznie utrudniać odprężenie się kochanków i czerpanie pełnej przyjemności ze zbliżenia. Warto dodać, że różne rodzaje prezerwatyw (np. z wypustkami, smakowe, ekstra cienkie) mogą także dodać igraszkom nieco pikanterii i zapewnić niepowtarzalne doznania.

Unikanie rutyny

Dobrym pomysłem na noworoczne postanowienie jest wypróbowanie z partnerem czegoś nowego. Niebanalny erotyczny gadżet, nieznana wcześniej pozycja seksualna czy nietypowe miejsce aktu miłosnego z pewnością podgrzeje atmosferę w każdym związku. Warto przy tym sięgnąć po żele intymne, które skutecznie zapobiegają wszelkim otarciom i gwarantują odpowiedni „poślizg” podczas zbliżenia.

Pogłębianie wiedzy

W nowym roku warto także zadbać o pogłębienie swojej wiedzy o seksie. W księgarniach czy na internetowych blogach można znaleźć wiele publikacji bądź poradników, które uzupełnią nasze braki w tej dziedzinie, nierzadko zachęcając do wprowadzania w życie nowych pozycji seksualnych czy technik stymulacji narządów płciowych.

Regularne zbliżenia

Aby sexy postanowienia na nowy rok były możliwe do zrealizowania, zadbajmy przede wszystkim o regularny seks. Codzienny nadmiar obowiązków i zmęczenie w wielu przypadkach skutecznie zniechęcają do bliskości, jednocześnie sprzyjając napięciom i nieporozumieniom w związku. Warto zatem znaleźć czas na igraszki z partnerem przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu wzajemne pożądanie prawdopodobnie nie zmniejszy się wraz z upływem czasu.

W nowym roku warto poświęcić nieco więcej uwagi również sferze seksualnej. Poznanie własnego ciała, skuteczne zabezpieczanie się przed ciążą i chorobami oraz wprowadzanie innowacyjnych pomysłów do sypialni, zapewne bardzo efektywnie podsyci atmosferę panującą w związku i sprawi, że nadchodzący rok będzie obfitował w ekscytujące doznania seksualne.