Jak masować prostatę? Dlaczego nazywa się ją męskim punktem G?

Gruczoł korkowy, czyli prostata to narząd wielkości kasztana, który znajduje się pod pęcherzem moczowym mężczyzny. Przechodzi przez niego cewka moczowa, a wydzielina, którą produkuje wchodzi w skład nasienia i odpowiada za jego konsystencję i zapach. I do tego momentu może być nudo, ale stercz jest nie bez przyczyny nazywany męskim punktem G. Jego masaż ma nie tylko działanie profilaktyczne jeśli chodzi o zdrowie, ale i dostarcza szeregu niezwykle przyjemnych doznań. Jak znaleźć i masować prostatę? Jak zająć się nią samodzielnie, a jak wykorzystać masaż jako technikę seksualną?

Prostata, czyli męski punkt G

Dlaczego w ogóle prostata ma taką wielką seksualną moc? Głównym zadaniem gruczołu krokowego jest wytwarzanie tzw. płynu prostaty, który miesza się z innymi płynami oraz substancjami tworząc tym samym nasienie. Stercz kojarzy się także ze źródłem problemów mężczyzn w średnim i starszym wieku, bowiem właśnie wówczas następuje jego przerost, co powoduje uciskanie cewki moczowej, a to z kolei problemy z oddawaniem moczu. Masowanie gruczołu korkowego od dawna było stosowane w medycynie przy schorzeniach typu zapalenie prostaty. Jednak prócz aspektu profilaktycznego, a nawet leczniczego mamy jeszcze tutaj ten seksualny, bowiem prostata jest miejscem erotogennym, bardzo wrażliwym i unerwionym.

Zobacz: Jak przygotować się do seksu analnego?

Masaż prostaty

Czym jest masaż prostaty?

Masaż, stymulacja, a nawet dojenie - wszystkie te określenia odnoszą się do masowania prostaty. My skupimy się oczywiście na aspekcie seksualnym tej czynności.

Możliwości generalnie są tu dwie - masaż zewnętrzny i wewnętrzny. Można je stosować oddzielnie, razem albo płynnie przechodzić z jednej do drugiej.

Zewnętrzny masaż prostaty polega na uciskaniu lub masowaniu okolicy krocza między moszną, a odbytem. Jest to także fajny pomysł na grę wstępną oraz osiągniecie erekcji.

Wewnętrzny masaż prostaty to kwintesencja przyjemności płynącej z możliwości męskiego punktu G. Jak się do niego zabrać i przygotować wyjaśniamy poniżej.

Jak przygotować się do masażu prostaty?

Bywa że mężczyźni niechętnie zapatrują się na wszelkie pieszczoty dotyczące ingerencji w ich odbyt. Obawy budzi ewentualny ból oraz sam fakt do czego fizjologicznie służą tamte rejony. Jednak odpowiednie przygotowanie może zniwelować te lęki i w pełni ustąpić miejsce przyjemności.

Bez względu na to, czy masowanie prostaty będzie przeprowadzać się samodzielnie czy w ramach igraszek z partnerką, warto zadbać o to, by odbytnica w tym czasie była pusta. Tutaj z pomocą przychodzą zestawy do lewatywy, a jeśli ktoś nie jest przekonany do takich kroków, po prostu warto się upewnić, że nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić do odbytnicy palec. A co do kwestii związanych z bólem - lubrykant połączony z delikatnością partnerki to gwarancja tego, że zamiast bólu pojawi się rozkosz.

Jak wykonać masaż prostaty

Jak wykonać masaż prostaty?

Ok, do dzieła. Jak rozpocząć ceremonię masażu prostaty?

1. Nawilżanie

Zanim przejdzie się do rzeczy, warto zadbać o grę wstępną. Pocałunki i pieszczoty rejonów odbytu oraz sam rimming wydają się być całkiem dobrym pomysłem.

Jako że odbyt nie posiada właściwości lubrykujących konieczne jest dodanie "poślizgu" igraszkom. Można skorzystać ze specjalnych żeli nawilżających lub dużej ilości śliny, która jest doskonałym, naturalnym nawilżaczem. Lubrykant nanosimy na palec i odbyt lub i tu, i tu.

2. Wejście palca

Następnie nasmarowany palec wkładamy do odbytu i kierujemy go ku górnej ściance odbytnicy - tutaj ważna informacja dla fanek długich paznokci. Niestety mogą one zamienić seksualne igraszki w małą rzeź. Lepiej więc poświęcić w imię rozkoszy partnera jeden paznokieć i go spiłować. Ważne jest także zadbanie o higienę dłoni. Umycie rąk to konieczność - nie chcemy wprowadzać bakterii do organizmu partnera. Podobnie, po masażu prostaty dłonie należy umyć, by nie wynosić bakterii z tego specyficznego środowiska.

Wracając do odbytnicy. Na wysokości palca wskazującego skierowanego w stronę górnej ścianki, znajdziesz gruczoł krokowy. Będzie to niewielka, zaokrąglona i gładka powierzchnia.

3. Masaż właściwy

Teraz rozpoczynamy masaż - mogą to być ruchy okrężne, przywołujące czy uciskające. Najlepszą wskazówką, co robić dalej będzie rekomendacja partnera - jaki ruch sprawia mu najwięcej przyjemności. Masaż wykonuje się do osiągnięcia orgazmu. Druga ręka w tym czasie może opiekować się penisem, podobnie jak i usta.

Teraz kilka słów o orgazmie zwykłym i orgazmie prostaty. Stosując się do powyższych wskazówek mężczyzna może osiągnąć klasyczny orgazm, ale i także tzw. "orgazm prostaty", który wiąże się z odczuwaniem wielokrotnych fal przyjemności, a odczuwa się ją nie tylko w penisie, ale i w jego okolicach. W samej prostacie z kolei można poczuć ciepło rozlewające się po całym ciele. Właśnie z tego powodu stercz nazywany jest męskim punktem G. Co ciekawe, w wyniku masażu prostaty z penisa może wydostać się także sam płyn prostaty, który na gołe oko jest nie do odróżnienia od nasienia, jednak ma inny skład - jest choćby pozbawiony plemników.

Zobacz: Squirt - jak wywołać kobiecy wytrysk?

Jaki masażer do prostaty

Jak masować prostatę samodzielnie?

Masaż prostaty można wykonywać także samodzielnie. Jedną z metod będzie położenie się na boku, podciągniecie nóg w kierunku klatki piersiowej i wprowadzenie palca do odbytnicy. Jednak wydaje się to być zadaniem nieco karkołomnym, a rynek gadżetów erotycznych wychodzi naprzeciw panom, którzy w pojedynkę chcą eksplorować te okolice. Mowa o masażerach prostaty, które zostały zaprojektowane tak, by jednocześnie naciskać na przednią ściankę odbytnicy oraz na obszar między jądrami a odbytem. Można również stosować korki analne, jednak nie mają one tak wyprofilowanego, anatomicznego kształtu jak wibratory analne stworzone z myślą o pieszczeniu męskiego punktu G.

Zasada postępowania z erotyczną zabawką analną jest analogiczna do wprowadzania palca w odbyt - po pierwsze - nawilżenie. Konieczny będzie zatem lubrykant.

Co ciekawe, w ciągu ostatniej dekady branża gadżetów erotycznych odnotowała wzrost sprzedaży masażerów prostaty i to wśród mężczyzn heteroseksualnych, którzy kiedyś nie byli przekonani do tego rodzaju zabaw.

Dobrze wykonany masaż prostaty jest nie tylko przyjemny, ale i ma działanie prozdrowotne. Łagodzi objawy związane z powiększeniem prostaty oraz jej zapaleniem. Zmniejsza także ciśnienie w samym gruczole i poprawia przepływ krwi, co z kolei wpływa na erekcję i doznania płynące z seksu. Niektórzy mężczyźni, którzy regularnie masują prostatę (w pojedynkę czy w ramach igraszek z partnerką) zauważają ogólną poprawę erekcji oraz zwiększenie intensywności orgazmów, a także postępy w zakresie problemów przedwczesnego wytrysku. Warto również dodać, że stymulacja tego miejsca wpływa na dobre samopoczucie i może wzmocnić poczucie bliskości między partnerami.