Doctor Life Curcumin Medicum 60 kapsułek

Kurkuma to wielowiekowa ajurwedyjska przyprawa. Korzyści tej rośliny pochodzą z specjalnych związków aktywnych w korzeniu kurkumy zwanych kurkuminoidami. Jednak ekstrakty z kurkumy są sobie równe i nie zapewniają wszystkich korzyści zdrowotnych ponieważ podczas trawienia kurkuminoidy szybko stają się mniej skuteczne ulegając koniugacji (łączeniu), która ogranicza jej prozdrowotne właściwości.

Poszukiwanie lepszej wysoce biodostępnej formy kurkuminy, takiej, która zapewnia maksymalne korzyści zdrowotne zajęło nam wiele lat. Musieliśmy opracować nową technologie, która chroniłaby kurkuminoidy podczas trawienia i jednocześnie pozwalała na dostarczenie większej ich ilości w jednej dawce.

Nasza opatentowana formuła Curcumin Medicum zachowuje biodostępność "wolnych" kurkuminodów- dzięki czemu uzyskasz maksymalne możliwości! Zamykając kurkuminoidy w błonniku kozieradki, stworzyliśmy Curcumin Medicum najbardziej biodostępną kurkuminę w historii. Dane kliniczne i przedkliniczne dowodzą, że pozwala to uzyskać 45,5 razy większą biodostępność, a także skuteczniejsze dostarczenie kurkuminiodów do tkanek niż w przypadku zwykłych ekstraktów kurkuminy.

W badaniu klinicznym, pięć godzin po spożyciu preparatu, w formie wolnej w osoczu znajdowało się ponad 70% wszystkich kurkuminiodów. To gwarantuje jeszcze bardziej kompleksowe wsparcie zdrowia całego organizmu dzięki zastosowaniu naszego preparatu kurkuminy.

Korzyści zdrowotne Curcumin Medicum

  • Wolne kurkuminoidy sprawiają że kurkumina ma tak szerokie spektrum korzyści
  • Dostarcza  45 razy więcej przyswajalnych kurkuminoidów
  • 270 razy lepsze wchłanianie wszystkich kurkuminoidów

Zalecane dzienne spożycie:

  • 1 kapsułka raz dziennie

Skład zalecanej dziennej porcji (1 kapsułka):

  • Curcumin MedicumTM dostarcza: 40% kurkuminoidów (200mg), 3% turmeronów (15 mg) [z kurkumy(kłącza)], 30 % galaktomannanów (150 mg)[z kozieradki(nasiona)] - 500mg

Składniki: Ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma longa), kozieradka lekarska (Trigonella foenum-graecum L.), otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza).

Zawartość:

  • 1 opakowanie: 60 kapsułek
  • Ilość porcji: 60

Ostrzeżenia:

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zróżnicowany sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Nie stosować w przypadku nietolerancji, na składniki suplementu. Przechowywać z dala od słońca w suchym miejscu w temp. pokojowej do 25°C, w sposób niedostępny dla dzieci.

Producent:

Doctor Life Sp. z o.o.
Kłonna 124
26-425 Kłonna

DOL-035-CURC

Opis

Postać
Kapsułki
Zawartość opakowania
60 szt.
Kraj pochodzenia
Polska
Odpowiednie dla
Dla dorosłych
Dla seniorów
Dla wegan
Dla wegetarian
Cecha specjalna
Bez GMO
Bez glutenu
Bez laktozy
Dolegliwości
Odporność
Trawienie
Wątroba

16 innych produktów w tej samej kategorii: